Yunanistan’a kaçan darbeciler ile ilgili flaş gelişme

FETÖ'nün darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan darbeci askerler yeniden hakim karşısına çıkacak.

20 Nisan 2017 Perşembe 01:30
Yunanistan’a kaçan darbeciler ile ilgili flaş gelişme

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan darbeci askerler yeniden hakim karşısına çıkacak.

Yunanistan'ın ANA-MPA devlet haber ajansı, Türkiye'nin yeni iade talebi üzerine darbeci askerlerden üçünün, 25 Nisan'da Atina'da temyiz mahkemesine çıkarılacağını duyurdu.

Mahkemeye çıkacak askerlerin isimlerinin Süleyman Özkaynakçı, Feridun Çoban ve Abdullah Yetik olduğu belirtildi. Diğer beş darbeci için ise henüz duruşma tarihlerinin belirlenmediği kaydedildi.

Darbeciler, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası askeri bir helikopterle Yunanistan'a kaçmış ve sığınma talebinde bulunmuştu. Yunanistan Yüksek Mahkemesi (Arios Pagos), ocak ayında bu askerlere yönelik Türkiye'nin iade talebini reddetmişti. Bunun üzerine Türkiye, iki yeni suçlamayla askerlerin iadesini yeniden talep etmişti.

 

 

Haber Tarihi: 20 Nisan 2017 Perşembe 01:30

YORUM YAZ

  • bilgehanbilgehan11 ay önce
    Hanginiz,kim cem küçuk kadarcesurca konuşabiliyor. Demek firsat kollanirmis ki bir falso yaparsa cullanalim, sivrileni ,ekarte edlim . Zaten edildi de. O bunaa ragmen kusmedi, donmedi. O.kalem mudurubaska kime hemen tepki gosterebilmis. Herkes miyy, miy ederken ,o haykiriyor. Zaten en etkili bir melih gokcek bir de cem var onlari da yiyin desiz de karsi tarafta kurtulsun. Baska da eger hata yapmissa bile ,hic yapmiyan ,yanilmayan mi var. Sayayim mi.....!

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018