YPG'den şaka gibi açıklama: ABD silahı kullanmıyoruz

Terör örgütü YPG'nin sözcüsü Mehmud, Afrin'de ABD silahlarını kullanmadıklarını, ellerindeki silahları kara borsadan aldıklarını söyledi.

13 Şubat 2018 Salı 19:39
YPG'den şaka gibi açıklama: ABD silahı kullanmıyoruz

Terör örgütü YPG'nin sözcüsü Mehmud, Afrin'de ABD silahlarını kullanmadıklarını, ellerindeki silahları kara borsadan aldıklarını söyledi. Ancak sahada ele geçirilen silahlar göz önünde bulundurulduğunda, terör örgütünün aleni yalanı ortaya çıkıyor.

Pentagon'un 2019 bütçesinde, terör örgütü YPG öncülüğündeki DSG'yi eğit-donat için 300, kurulması planlanan sınır güvenlik gücü için de 250 milyon dolar ayırması sonrası YPG Sözcüsü Nuri Mehmud konuyla ilgili Rus medyasına konuştu.

Mehmud "ABD'nin ne kadar bütçe ayırdığını rakam olarak bilmiyorum" dedi.

ABD SİLAHLARINI KULLANMIYORLARMIŞ...

ABD'nin kendilerine verdiği silahları Afrin'e götürmediklerini savunan Mehmud, şöyle konuştu:

"ABD'nin bize verdiği silahları Afrin'de kullanmıyoruz. Bizim Afrin'de kullandığımız silahlar kara borsada bulduğumuz silahlar. Kara borsada tüccarlardan alıyoruz. Ve bugün de o kara borsadan satın aldığımız silahlarla Afrin'de, Türkiye ve terör örgütlerine karşı savunmamızı yapıyoruz."

ABD'NİN EZBERLETTİĞİ YALANI SÖYLEMEYE BAŞLADILAR

Terörist sözcüsü ayrıca, kara borsadan aldıkları bu silahlar arasında Türkiye'nin ÖSO'ya verdiği silahların da bulunduğunu iddia ederek, ABD'nin verdiği sufleyle dikkat dağıtma çabasına girişti.

Haber Tarihi: 13 Şubat 2018 Salı 19:39

YORUM YAZ

 • misafirmisafir6 ay önce
  Varoluşlarını yalanla sürdürmeye çalışanların her şeyi yalandır.
 • AyhanAyhan6 ay önce
  La bi git .sizi kim takıyorda muhatap alıyor.kendinizi nimmeten sanıp cevap veriyor.tepkinin kime olduğunu Hale’n anlamayanlar var.açıkca alenen 60 sene müttefik olan ve NATO üyesi bi devletin teröristler üzerinden bize savaş açması.yoksa senin silahı nerden aldığın hiç bi önemi yok zaten sonunda bizim elimizde.
 • İnsan ol yeter İnsan ol yeter 6 ay önce
  Hadi lan sinek.seni muhatab alan varmı.tepki 60 senelik müttefik görünen .nato üyesi ülkesinden açıkça siz kuklalar üzerinden savaş açması.yoksa senin nerden silah aldığını soran mı var.40 senedir almadığınız ülke yok zaten hepsi sonunda bizim oluyor.
 • Fatih BayüstFatih Bayüst6 ay önce
  Yalan söylüyorlar. Bunlara kimse inanmaz zaten. Abd ağzı ile konuşuyorlar.
 • abdoabdo6 ay önce
  yalancıyı ...
 • Murat Murat 6 ay önce
  Bu Silahlar nasıl düşmüş Amerikan silahları böyle son teknoloji silahları Amerika karaborsada mı satıyor ya ulan salaktır O senin kafan hiç ve çalışma bir millet Abdal mı 20 bunu 5000 turşuları Amerika getirip de oraya depoya koymak için mi getirdi salak beyinsiz kıro sen kimi kandırıyorsun Bu silahları Amerika size getirdi teslim etti Sizin de efendim şeyiniz kalktı diye mi şimdi aldınız mı havanızı indirdiğimi havanızı söndürürüm işte
 • alpalp6 ay önce
  APTALLAR SİZE KİM İNANIR, SÖZ MECLİSTEN DIŞARI ; SİZİN GİBİ İNEKLERİ BESLİYORLAR. HALİYLE SÜRDÜĞÜ YERE GİDECEN VEDE KONUŞACAN.
 • FatihFatih6 ay önce
  Baya ucuz silahlar galiba, ayni verdigi cvp gibi
 • BerlincikBerlincik6 ay önce
  Kıvırmaları,yalan söylemeleri çok normal.biz bu itleri etekli hallerinden iyi biliriz
 • Hy-hyHy-hy6 ay önce
  Yalancının ....
 • abdoabdo6 ay önce
  he yaw he bizde inandık şerefsiz abd nin pkk lı p..çleri
 • mert memet mert memet 6 ay önce
  hehe kendi imalatları sapan kullanıyor şerefsizler
 • Mustafa Mustafa 6 ay önce
  Abdye bu teröristler girsin.
 • IkraIkra6 ay önce
  Ulan abd israil p.cleri,yakaladigimiz abd rus silahlari ile ordu kurariz..abd yi temuze cikarmak icin kac para aldiniz? O tirlar,ucaklar dolusu silahlari nerenize sakladiniz...?abd bile itiraf ederken bu neyin yalanciligi??

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü