Yine çok tartışılacak sözler: İnşallah Cumhurbaşkanı Yardımcısı olur…

Melih Gökçek, Habertürk TV'de katıldığı programda yine ilginç açıklamalar yaptı. Gökçek, "Ben Sayın Bahçeli'nin inşallah, Sayın Cumhurbaşkanı'nın yardımcısı olmasını, özellikle milli birlik açısından çok önemsiyorum" dedi

18 Mart 2017 Cumartesi 12:59
Yine çok tartışılacak sözler: İnşallah Cumhurbaşkanı Yardımcısı olur…

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in televizyon programında yaptığı açıklamalardan dikkat çeken bölümler şöyle:

'MELİH AZ BİLE YAPMIŞ DEDİLER'

Tepki koyanlara bakıyorum hepsi benim inandığım şeylere karşı koyan kişiler. Onun için ben doğru yolda olduğumu düşünüyorum. Benim partimin içerisinde özellikle cumhurbaşkanımızın otoritesini yok etmek isteyen, doğrucu Davutluk yapan bi takım tipler var. Ben bunların evvelini bildiğim için hiç çekinmeden tavır alıyorum. Zaman zaman partinin içerisinden 'Melih bunu neden yapıyor' diyenler cıktı. Zaman geçtikçe 'Melih az bile yapmış' dediler.

'BİZ KENDİ LOBİMİZİ FETÖ'CÜLERE KURDURMUŞUZ'

Avrupa'da bize bu kadar yüklenilmesinin altında yatan doğrudan doğruya FETÖ'cüler. Bizden kaçanların çoğu Almanya ve Hollanda vatandaşlığı aldı. Bunlar belirli kişilerin çevresinde danışmanlık yapar hale geldiler. Bakın bugün resimleri çıktı. Wilders'in de aynı şekilde en önde gelen danışmanlarından birisi FETÖ'cü. Şu an hala oradaki bazı medya kuruluşlarına para akıtıyorlar. PKK'lıların da yardımcı olduklarını söylüyorlar. Bana gelen istihbarat bu şekilde. Avrupa'daki bütün bu hareketi FETÖ'cüler idare ediyor. Biz kendi lobimizi FETÖ'cülere kurdurmuşuz. Şimdi peki nedir bunların amacı? Bunlar Türkiye'de kaybettiler. Tek ümitleri suikast. Onu da beceremediler ve şimdi Avrupa'yı bize düşman etmek istiyorlar. Çıkarları bu."Hayır diyenlere terörist diyemeyiz" "Hayır diyenlere terörist diyemeyiz ama her terörist Hayır diyor. PKK, FETÖ, DHKP-C hepsi Hayır diyor. En azından bu Hayırcıların arasında bulunmamak gerekiyor.

'AMERİKA'DAN GELEN GAZETECİLER'

Bunlardan biri yazmış 'Bizi kapalı odaya kapattılar.' Kapalı oda dediği home sinema. 15 Temmuz'u seyrettirdim. Bazıları o kanlı sahnelerden bile iğne ucu kadar etkilenmediler. Yüzlerine baktım bazıları gülüyorlardı yemin ediyorum. Sonra bitti dedim. Soracağınızı sorun. Suriye'deki durumu sormaya başladılar. Ben dedim ki; "DEAŞ'ın Obama ve CIA tarafından kurulduğunu, Clinton'un bunu desteklediğini Trump 3 ayrı yerde söyledi." Trump böyle söylüyor dedim. Bir tanesi 'Siz buna inanıyor musunuz?' dedi. Ben de 'Koca ABD Başkanı yalan mı söyleyecek?' dedim. Bunların kimisi bozuldu.

'İNŞALLAH BAHÇELİ CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OLUR'

("Bahçeli'yi başkan yardımcısı olarak görmek istediğinizle alakalı bir durum olabilir mi?" sorusu üzerine) Kaideyi soruyorsunuz. Kaideyi söylüyorum. Zaten ilk başta ben söyledim. Dikkat ederseniz, ben Sayın Bahçeli'nin inşallah, Sayın Cumhurbaşkanı'nın yardımcısı olmasını, özellikle milli birlik açısından çok önemsiyorum. Hatırlar mısınız? Sizde de söyledim. İnşallah MHP ve AK Parti seçimlere de birlikte girerler. Birlikte yürürler. Olmaması için bir neden yok. Her zaman işbirliğinin olması lazım. Tekrar söylüyorum partimin içerisinde nüans farklarımın olduğu bazı arkadaşlarım var. Sayın Bahçeli ile bir arada olsak, bazı nüanslarda farklı olsak ne olacak? Dikkat edin milli meselelerde ve en önemli meselelerde aynı düşünüyoruz.

Haber Tarihi: 18 Mart 2017 Cumartesi 12:59

YORUM YAZ

 • ramborambo1 yıl önce
  Yav Melih abiciğim seni seviyorum, ailecek seviyoruz ama bir Belediye Başkanının ülke geneline ait gündemle, siyasetle uğraşmasını da garipsiyoruz.
 • Levent 15Levent 151 yıl önce
  İNŞALLAH!BU SOYSUZ VATAN HAINLERI NASIL Kİ HEP BERABER SALDIRIYORLAR,MİLLET DE TOPYEKUN CEVAP VERMEK ZORUNDADIR!SEN-BEN KAVGASI BİZİ YETERİNCE YORDU!
 • Enes Enes 1 yıl önce
  Şu adamı susturun lütfen en azından 16 nisana kadar yarar değil zarar veriyor yalakalık hadsizlik iftarcılık fitnecilik hepsi bu adam ve oğlunda bulumamaktadır reisten sonra Allah bunların şerrindan korusun bizi akit bu adamı kale alma yeter muhafazakar kesimdeki imajına zarar verebilir
 • Şevket çelikŞevket çelik1 yıl önce
  Melih gökçeğe katılıyorum gönlümüz bahçelinin başkan yardımcılığı inşallah öyle olur.
 • JurnalJurnal1 yıl önce
  MİLLİ BİRLİK,BERABERLİK AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ...BAHÇELİ ASLINA DÖNDÜ ARTIK...ASILSIZ LİMANLAR BARAJ ALTINA GÖTÜRÜYORDU NERDEYSE MHP mizi....
 • allahkoluallahkolu1 yıl önce
  Dogrosu ikinci BASKAN daha isabetli allah kprusun birisine bir sey olursa degeri hemen kesintisiz yola devam eder allah ikisini uzun umur versin boyle vatan evladlarinacan kurban
 • sarpsarp1 yıl önce
  iyi olabilir neden olmasın.
 • ÜlkücüÜlkücü1 yıl önce
  Davasini makam mavki için satanlardan ülkücü olmaz yaninda da ülkücü bulamaz devlet bahçeliyi tanimiyoruz artik
 • Bir AkinciBir Akinci1 yıl önce
  Her zaman tefrika cikarip arkamizdan vuracak gibi davranislarda bulunuyor. İnsallah ben yaniliyorumdur. Reisin dedigi gibi bir olmamiz diri olmamiz iri olmamiz buyuk Turkiye hedefine varmamizda zamani kisaltacaktir.
 • ErenEren1 yıl önce
  Bahceli'ye davasini sattı diyenler fetocu alcak Akşenerı destekleyen hainlerdir.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018