Yıldırım: Almanya’nın teröristlere çıtı çıkmıyor

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya ile bir çok konuda fikir ayrılıkları olduğunu, Almanya’nın yargı bağımsızlığının arkasına saklanarak Türkiye’nin istediği teröristleri iade etmediğini söyleyerek, “16isim verildi, çıt yok. Delil veriyoruz, bir şey yapılmıyor” dedi.

07 Mart 2017 Salı 06:31
Yıldırım: Almanya’nın teröristlere çıtı çıkmıyor

HABER MERKEZİBaşbakan Binali Yıldırım, Almanya’nın yargı bağımsızlığının arkasına saklanarak Türkiye’nin istediği teröristleri iade etmediğini vurgulayarak, “16  isim verildi, çıt yok. Delil veriyoruz, bir şey yapılmıyor” dedi.

Başbakan Yıldırım’ın açıklamalarından önemli satır başları şöyle:

ALMANYA’NIN İKİYÜZLÜ TUTUMU

• “Almanya’nın tavrı çifte standart. Bir bakıyorsunuz gazeteleri hep Türkiye aleyhine haber yapıyor. Almanya’da ile bir çok konuda fikir ayrılığımız var. Çözüm için yarın Bakanlar bir araya gelecek. Alman kamuoyunu etkileyen usnurlar Türkiye’nin düşmanı. Almanya’ya PKK destek sağlayan 16 tane isim verildi çıt yok. ‘Efendim bizde yargı bağımsız’. Bize gelince neden böyle oluyor. Delil veriyoruz bir şey yapılmıyor.” 

• “Avrupa’da seçim senesi, dolayısıyla Türkiye, Avrupa’da seçim için önemli bir ülke.”

EL BAB’A YAPILAN SALDIRI

• “Münbiç tarafından PYD olduğu tahmin edilen kişiler ateş açtı. Hafif yaralanan 4 askerimiz var, hayati tehlikeleri yok.” 

• “Münbiç’te Rusya ve ABD ile koordinasyon sağlamadan operasyon yapmanın anlamı yok, askeri düzeyde görüşmeler yapılıyor.”

• “Sincar bölgesi bizim için önemli. İkinci bir Kandil oluşturmaya çalışıyor PKK. Buna izin vermeyeceğimizi söyledik.”

REFERANDUM

• “(Referandum anketleriyle ilgili) Anketi ben yaparsam o zaman inanırım. Gerçek anket, 15 Nisan akşamı sandıklar açılınca ortaya çıkacak.”

• “Sayın Bahçeli ile bir amaç birlikteliğimiz var. ‘Evet’ için beraber yola çıktık. MHP ile aynı doğrultuda ayrı programlar yapmaya karar verdik. Ortak miting yapma gibi bir düşüncemiz yok.”

KILIÇDAROĞLU’NUN GAFI

“(Kılıçdaroğlu’nun yeni sistemde hem cumhurbaşkanı hem de başbakanlık makamlarının bulunduğuna yönelik açıklamalarıyla ilgili) Neresinden bakarsan bak fecaat. Değişiklikten haberi yok.”

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 07 Mart 2017 Salı 06:31

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü