THY-66-TL-Mart-2018

Yerli otomobille ilgili flaş açıklama: 5 bin tane alırız

ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, ilk üretilecek yerli otomobillerin 5 bin adedine talip olduklarını açıkladı

03 Kasım 2017 Cuma 12:42
Yerli otomobille ilgili flaş açıklama: 5 bin tane alırız

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, ilk üretilecek yerli otomobillerin 5 bin adedine talip olduklarını bildirdi.

Cesur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye'nin yerli otomobili üretimini gerçekleştirecek babayiğitleri açıklamasının ardından yaptığı yazılı açıklamada, üreten ve ürettiğini pazarlayabilen bir Türkiye olmasını istediklerini kaydetti.

İlk üretilecek yerli otomobillerin 5 bin adedine talip olduklarını belirten Cesur, şu değerlendirmelerde bulundu:

Biz 5 bin dedik ama üyelerimizden gelecek talepler doğrultusunda bu sayının daha da artacağını düşünüyoruz. Bu süreci büyük bir dikkat ve heyecanla takip ediyoruz. 2021 yılının bir milat olacaktır ve bu anlamlı güne üyelerimizle birlikte en çok katkısı olan kurumlardan biri de biz olmak istiyoruz. Ne mutlu ki bugünleri de görebildik.

 

Haber Tarihi: 03 Kasım 2017 Cuma 12:42

YORUM YAZ

  • tokatcitokatci4 ay önce
    Herkes uzman olmus salliyorda salliyorlar yok elektrikli olsun yok avrupa bizi cekwmiyormus yok bizi kiskaniyoemus kardesi daha samanini uretemiyorsunaraba yapacakmis iz onuda ihrac edecekmisiz he ondan sonra merkel de suriyelilerin parasini ,ab fonlarini kessin de gorun memurlarimiza maas verebiliyormuyuz durum okadar vahimarjantin gibi olmayalim da adamlar herseyi ozellistirmistiler sonrada ulke batmisti.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018