Yerli otomobil için arazisini hibe edecek

Kütahya'da yaşayan 78 yaşındaki Emin Korkmaz, yerli otomobil fabrikasının Kütahya'da kurulması halinde 10 dönümlük arazisini hibe edeceğini açıkladı.

15 Kasım 2017 Çarşamba 11:47
Yerli otomobil için arazisini hibe edecek

Merkeze bağlı İhsaniye köyünde oturan 4 çocuk ve 11 torun sahibi 78 yaşındaki Emin Korkmaz, Kütahya'nın gelişip, daha da büyümesi için böyle bir karar aldığını dile getirdi.

Korkmaz, "Yerli otomobil fabrikasının Kütahya'da kurulması için bir takım çalışmalar var. Bende buna katkı sağlamak için 10 dönümlük tarlamı yerli otomobil fabrikası için hibe etme kararı aldım. Eğer yerli otomobil fabrikası Kütahya'ya kurulursa bu tarlamı memleketimizin gelişmesi için hibe edeceğim. Ben 4 çocuk ve 11 torun sahibiyim. Kütahya'nın yeterli derecede fabrikası olmadığı için sürekli göç veriyor. Torunlarım ve evlatlarımın geleceği için arazimi fabrika sahiplerine bağışlayacağım" dedi.

Korkmaz, yerli otomobilin Kütahya'da üretilmesi için başlatılan imza kampanyasının da mutlaka amacına ulaşması için tüm vatandaşların imza atarak destek vermelerini istedi.

Emin Korkmaz, fabrikanın Kütahya'ya kurulması kararı ile, bir çok kişi ve kuruluştan da destek yağacağına inancının tam olduğunu sözlerine ekledi.

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 11:47

YORUM YAZ

  • veliveli3 ay önce
    edirne enez'e gelsin anayol üstü 70 dönüm arazimi vereyim ben, ama bu iş öyle değil sanayi varmı sanayi
  • cancan3 ay önce
    Düşünce güzel milletimiz projeye sahip çıkıyor başarıyla yoluna devam edecek gururla yollarda seyrettiğini inşallah göreceğiz.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 22.02.2018