Yerli arama motoru kullanıma sunuldu

10 yıllık bir çalışmanın ürünü olan milli arama motoru Geliyoo, bugün test sürümü ile karşımıza çıktı.

17 Ocak 2017 Salı 16:02
Yerli arama motoru kullanıma sunuldu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan geçtiğimiz yılın sonlarına doğru yerli ve milli arama motoru üzerinde çalıştıklarını müjdelemişti. Bugün ise yerli arama motorumuz Geliyoo adında karşımıza çıktı. Peki, Geliyoo.com bizlere neler sunuyor?

 

Bakandan yerli arama motoru açıklaması

 

Teknolojioku sitesinin haberine göre test aşamasında olan Geliyoo.com, bildiğiniz arama motorları gibi çalışıyor. Geliyoo.com, arama sonuçlarında öncelikli olarak Türkçe yazılmış ve Türkiye menşeli siteleri ilk sırada sunuyor. Geliyoo.com üzerinden ister internet sitesi üzerinden arama yapabilir, isterseniz de resim, video ve haber araması yapabilirsiniz.

10 milyon TL harcanan ve 10 yıllık bir çalışmanın ürünü olan Geliyoo.com, Hakan Atabaş ve Fatih Arslan tarafından geliştirildi.

Oldukça basit bir arayüze sahip olan Geliyoo.com şimdilik Beta aşamasında. Önümüzdeki aylarda Geliyoo.com'un final sürümü ile karşımıza çıkması bekleniyor.

Geliyoo.com'u kullanabilmek için AdBlock eklentilerinin yüklü olmaması veya Geliyoo.com'u güvenilir site olarak ekleyerek AdBlock'u duraklatmanız gerekiyor.

Haber Tarihi: 17 Ocak 2017 Salı 16:02

YORUM YAZ

 • denizdeniz1 yıl önce
  ...ya 10 yıl çalışıp yaknızca arama arayüzünü yapıp gerisini google altyapısından mı almışlar yetti bu...
 • Harun ilkhanHarun ilkhan1 yıl önce
  Geliyoo nedir Geliyor olsaydı kullanırdım geliyoo ne demek yaw varmı türkçe de böyle bir kelime Dakka 1 gol bir demezler mi ?
 • sefasefa1 yıl önce
  bunun neresine 10 milyon harcamışlar bi türlü akıl erdiremedim.
 • Hasan AYTAÇHasan AYTAÇ1 yıl önce
  REZİLLİK !!!! DERHAL KAPATILMALI BİZİ DAHA FAZLA REZİL ETMEYİN.... !! 1 - https://www.geliyoo.com/js/app.js2 - Forum hazır yazılım3 - Haberler sayfası hazır yazılım4 - Arama sonuçlarını Google'dan api sayesinde çekiyor (Madde 1'den görebilirsiniz.)Aldıkları destek bir tek yerli !!
 • veysel ataveysel ata1 yıl önce
  geç bile kalındı geç
 • Ilhami demirozIlhami demiroz1 yıl önce
  Hayirli olsun
 • Damat Ferit Damat Ferit 1 yıl önce
  İsim berbat. İsmin bile bir hikayesi olmalı. Veya çok basitçe "ARABULUCU" "ARABUL" "ÇELEBİ" V. B. Olabilir...
 • meltemmeltem1 yıl önce
  bazıları hala eziklik psikolojisinden sıyrılamamış anlaşılan çin her ürünün çakmasını yapar kimse eleştirmez ülkemde bir şey yapılır sürekli eleştiri? ne zaman bitecek sizin bu batı hayranlığınız
 • Çağrı erginÇağrı ergin1 yıl önce
  Hakan İlkan,sizin gibi kısır düşünce insanları yüzünden bir yere varılmıyor zaten bu birincisi,ikincisi kendi yaptığınız yorumu iyice bi okuyun yaw diye bir sözcük yok Türkçe Lügatında soru işaretide ? Böledir,3. Olarak amk diye gazete var ve okuyorsunuz bu tip gazeteleri son olarak da bu tip sanal arama motorları vs. Bu tip söylemlerle daha dikkat çekici oluyor , ülkenin % 48 lik cuhela tayfasındansınız herhalde sizde.
 • Hilmi ÇağlayanHilmi Çağlayan1 yıl önce
  Çok iyi, Yerli olsun taştan olsun, şimdiden kininden kuduranlar var kininde boğulacaklar
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü