Yenilenen eğitim müfredatı anlatıldı

2017-2018eğitim öğretim yılında uygulanacak yenilenen eğitim öğretim müfredatı Okul müdürlerine anlatıldı.

25 Ağustos 2017 Cuma 20:53

Kula Yunus Emre Anadolu Lisesi toplantı salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan’ın başkanlığında ilçe genelinde resmi ve özel kurumlarda görev yapan okul müdürlerine yenilenen müfredat bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan 21 - 22 Ağustos tarihlerinde Ankara’da düzenlenen ‘Yenilenen Müfredatlar Bilgilendirme Toplantısı’ kapsamında, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yenilenen müfredat hakkında verdiği bilgileri okul müdürlerine aktardı.

Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan, “Şu ana kadar yapılmış en iyi, en doğru, öğrencilerin menfaatlerine uygun, ülkemiz gençlerini 21. yüzyıla en iyi şekilde hazırlayacak bir müfredatın oluşturulduğuna inanıyoruz. Okul Müdürleri tarafından yeni müfredatlar hakkında veli bilgilendirme çalışmalarının titizlikle yapılması gerekiyor." diyerek, okul müdürleri ve öğretmenlerden 2017 - 2018 Eğitim Öğretim yılı başlamadan önce Milli Eğitim Bakanlığı Resmi Sitesinden ve EBA Portalından güncellenen yeni müfredatları incelemelerini istedi.