Yeni Yüzyıl Üniversitesinden Yeni Yüzyıl Okulları projeleri

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr Azmi Ofluoğlu ve Rektör Prof. Dr. İ. Yaşar Hacısalihoğlu, üniversitenin projelerini anlattı.

17 Kasım 2017 Cuma 15:12
Yeni Yüzyıl Üniversitesinden Yeni Yüzyıl Okulları projeleri

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinin Topkapı Cevizlibağ'daki yerleşkesinde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu ve Rektör Prof. Dr. İ. Yaşar Hacısalihoğlu basın mensupları ile kahvaltı sonrası bir toplantı düzenledi. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin elde etiği başarıların rehberliğinde; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim veren bir kurum olmak üzere 2018’de yola çıkarak, yeni okullarımızı 2019 sonunda eğitime kazandıracaklarını söylediler.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, 2018 yılında yeni yatırımlara başlıyor. 3.5 yıl içinde 150 milyon liralık yatırım yapılacak. İstanbul Cevizlibağ’daki yerleşkesinde 11 bin öğrenciyle faaliyetlerini sürdüren İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, 2019 yılından itibaren yükseköğrenimin yanı sıra; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi veren kurumları hayata geçirecek. 

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ni bünyesinde barındıran Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı (VASEV), önümüzdeki yıl (2018) toplam 150 milyon dolarlık yatırım atağı başlatarak 2019 sonunda yeni okullar açacak. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, eğitimin tüm alanlarında var olabilme projesinin uzun süredir gündemlerinde olduğunu söyledi. 

Dr. Ofluoğlu “Yeni Yüzyıl markasını eğitimin tüm alanlarında faaliyet gösteren bir eğitim yuvası haline dönüştürmek için gerekli projelendirmeyi yapmış bulunuyoruz. Yükseköğrenim alanında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin elde etiği başarıların rehberliğinde; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim veren bir kurum olmak üzere 2018’de yola çıkarak, yeni okullarımızı 2019 sonunda eğitime kazandıracağız” dedi.  

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ne hayat veren VASEV’in, kısa bir süre içinde başlatacağı Yeni Yüzyıl Okulları projesi, Tıp Fakültesi Hastanesi, kız ve erkek yurtları ile ek bina projeleri ile yaklaşık 150 Milyon Dolar tutarında bir yatırım öngördüğünü kaydeden Dr. Azmi Ofluoğlu, bu yatırımlar için de yaklaşık 7 bin kişilik bir istihdamın öngörüldüğünü söyledi. 

Eğitimdeki başarılarının yurt içinde ve yurt dışında verilen ödüllerle takdir edildiğini kaydeden Ofluoğlu, “Yurt içinden çok sayıda ödülü bulunan üniversitemiz, geçtiğimiz Ekim ayında Avrupa’da iki ödüle birden layık görüldü. Almanya’daki ‘Marka İmaj Avrupa Başarı Ödülleri’ töreninde ‘Yılın En Başarılı Eğitim Kurumu’ ödülünü, İngiltere’deki Uluslararası Kalite Zirvesi’nde ise ‘2017 Uluslararası Kalite Ödülü’nü aldık” diye konuştu. 

Cevizlibağ’da halen hizmet vermekte olan üniversite yerleşkesinin kapasitesinin daha çok öğrenciye daha iyi hizmet vermek amacıyla büyütülmekte olduğunu ifade eden Dr. Azmi Ofluoğlu,Tıp Fakültesi Hastanesinin ise 2019 sonuna hazır olacağını söyledi. 

Dr. Ofluoğlu: “Topkapı Cevizlibağ’daki mevcut binamızın yanındaki toplam 10 bin 807 metrekare alana sahip yeni ek binamızın inşaatı hızla sürüyor. Bu binamızın 2018 Mayıs’ında tamamlanmasıyla öğrencilerimize sunduğumuz eğitim-öğretim imkânlarını daha da artıracağız. Halen hizmet vermekte olan binamızda inşa edilecek spor tesisimiz sayesinde ise öğrencilerimiz basketbol, voleybol, hentbol, futbol gibi pek çok spor dallarında kendisini geliştirme imkânına sahip olacak. Sancaktepe’deki yeni Tıp Fakültesi hastanemiz ile aynı yerleşkede bulunacak olan kız ve erkek öğrenci yurtlarını en kısa sürede hizmete sokuyoruz. İnşaatına çok yakın bir tarihte başlanacak olan hastanemiz, tıp ve sağlık bilimleri alanında eğitim alan öğrencilerimizin eğitimi ile bölge insanına sağlık hizmeti sunulabilmesi anlamında önemli bir ihtiyaca cevap verecek.”