Yeni sezona umutlu hazırlık

İnşaat firmaları, yaz mevsiminin yarısını Ramazan, bayram ve tatille geçiren tüketicileri eylülde görücüye çıkacakları projeleriyle cezp etmeye çalışacak. 10 Ağustos’ta gerçekleşen cumhurbaşkanlığı seçiminden bekledikleri sonucu alan firmaların bir kısmı, nisan mayıs aylarında tanıttıkları projelerini ilân ve kampanyalarla tekrar gündeme getirecek. Bir kısmı da fuarlar eşliğinde yeni projelerini devreye sokacak.

Ramazan ve bayram günlerinde gerçekleştirdikleri kampanyalardan memnun kalan firmalar Ağustos ayını benzer kampanyalarla geçiriyor. Bir çok inşaat şirketinin patronu, her hangi bir sürpriz yaşanmadan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Çankaya'ya çıkmasını sektörün geleceği açısından bir şans olarak görüyor. Konut kredi faizleri yüzünden konut satın almayı erteleyen kesimleri dikkate alan firmalar,eylül döneminde kendi bünyelerinde vade farksız kampanyalar düzenleyecek.

Gül Yapı, İnanlar İnşaat, Dumankaya İnşaat, Ağaoğlu, Ege Yapı Group, DKY İnşaat, Toya Yapı, Ortadoğu Grup satışı devam eden, teslime hazır ya da ön lansmanda oldukları projelerinde müşterilerine cezbedici seçenekler sunacak.

İlk sunumlar bu fuarda

Öte yandan 11 ile 14 Eylül 2014 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy'de sektör tüketici ve yatırımcılarla sezonun ilk buluşmasını gerçekleştirecek. 'Emlak 2014- Konut ve işyeri, Satın alma. Kiralama ve Finansman Fuarı'nda önde gelen gayrimenkul ve müteahhitlik firmalarının yeni projelerinin ilk sunumları da yapılacak. T.C. Şehircilik ve Çevre Bakanlığı, TOKİ, Emlak Konut GYO'nun desteğinde ITF Fuarcılık'ın organize edeceği Emlak 2014'e katılan firmalar, katılımcılara cazip fiyat ve ödeme koşulları ile A ve B sınıfı villa, rezidans, ofis tanıtımlarını yapma fırsatını bulacak. Bu yılki organizasyonda  ziyaretçilerin gayrimenkul satın alma girişimlerinin hızlı bir şekilde tamamlanması için de tedbirler alındı. Fuar alanında yer alacak banka temsilcileri aracılığı ile kredi işlemlerini takip edecek olan vatandaşlar tapu işlemlerini de başlatabilecek. Yeni projelerle ilgili detaylı bilgi almak isteyen müşteri adaylarının söz konusu projenin ana satış ofisi ve arazisine gidişi konusunda da  özel servisler tahsis edilecek. Geçen yıl düzenlenen fuara sektörün farklı alanlarından 78 firma katılıp 20 bine yakın ziyaretçiye hizmet vermişti. İnşaat şirketleri daha sonra 21 -23 Eylül tarihleri arasında Birleşik Arap Emirliklerinde düzenlenecek olan City Space Global Dubai 2014 kUluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarına katılacak. Fuarda, gayrimenkule yatırım yapan global firma ve temsilcilerin yanı sıra bireysel yatırımcılara Türkiye'de cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından oluşan yatırım ikliminden yararlanmaları mesajı verilecek.

Eylülde kimler görücüye çıkacak?

*İnanlar İnşaat: Basın Ekspres ve Halkalı projeleri

*Ege Yapı Group: Kağıthane projesi

*Gül Yapı: Basın Ekspres projesi 

*Şua İnşaat: Fikirtepe projesi

*Dumankaya İnşaat: Sancaktepe Mozaik: Yeni etabı

*Dumankaya İnşaat: Fikirtepe projesi

*Nanda Yapı: Kartal projesi

*Erguvan İnşaat & Demirbaş Yapı: Avlu Kurtköy

*Beyoğlu Grup: Sparta Tower (Ispartakule)

* 5 Fikirtepe projesinin relansmanları

*Dumankaya Hİ -FİT relansmanı