FETÖ’cüler ankesörlü telefonlardan haberleşiyor

İstanbul’daki 424 ankesörlü telefonun FETÖ tarafından kullanıldığı belirlendi. Aralarında firari Adil Öksüz'ünde olduğu 50’ye yakın mahrem imamın, İstanbul’da büfe, market, lokanta gibi yerlerdeki ankesörlü telefonları arayarak TSK’daki örgüt üyeleriyle irtibata geçtiği ortaya çıktı.

15 Şubat 2018 Perşembe 07:32
FETÖ’cüler ankesörlü telefonlardan haberleşiyor

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Can Tuncay’ın FETÖ’nün TSK’daki yapılanmasının deşifre edilmesine yönelik yürüttüğü ankesörlü telefon soruşturmasının ilk safhası tamamlandı. Ankesörlü telefondan, sorumlu oldukları mahrem imamlarıyla görüşen 210 asker hakkında 27 ayrı iddianame hazırlandı. Şüphelilerin ‘Silahlı terör örgütü üyeliği’ suçu kapsamında 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsi istendi.

YENİ KALKIŞMA İÇİN BEKLETİLİYORLAR

İddianamede TSK içerisindeki örgüt üyeleriyle, sorumlu mahrem imamların deşifre olmayı engellemek amacıyla farklı bir iletişim modeli kullandığı tespit edildi. Ayrıca Bylock kullanan asker sayısının örgütün TSK’ya sızdırdığı tahmini örgüt üyesi sayısına göre çok az olduğu tespitinde bulunuldu. Kripto örgüt üyelerinin Bank Asya’da hesabının bulunmadığı, Bylock kullanmadıkları, ikinci bir darbe girişimi için hazır olarak bekletildiği değerlendirmesinde bulunulan iddianamede, askeri personellerden sorumlu şahısların kamuya açık market, büfe, lokanta gibi işletmelerde kurulu sabit hatları kullanarak askeri personellerle iletişime geçtiği aktarıldı.

ÖKSÜZ DAHİL 50’YE YAKIN MAHREM İMAM

FETÖ’nün bu uygulamayı 2012-2016 arasında kullandığı, İstanbul’da lokanta, büfe, market gibi işletmelerin yer aldığı 424 yerdeki ankesörlü telefonların bu amaçla kullanıldığı tespit edildi. Ankesörlü telefonların kullanıldığı en kilit noktalardan birinin Üsküdar’da bir market olduğu bir itirafçının ifadesiyle gün yüzüne çıktı. Markete ait ankesörlü telefonun 2012-2017 yılları arasındaki HTS kayıtları tek tek incelendi. Bu marketten firari mahrem imam Adil Öksüz dahil 50’ye yakın mahrem imamın arandığı tespit edildi.

İTİRAFÇI İFADELERİ DOĞRULADI

Ankesörlü telefonla haberleşen 415 askerden 74’ünün darbe girişimine katıldığı ve tutuklu oldukları, 119’unun darbe girişimi sonrası ihraç edildiği, 24’ünün ise geçici olarak görevden uzaklaştırıldığı bildirildi. Soruşturma kapsamında yakalanan 284 şüpheliden 80’i etkin pişmanlıktan faydalandı, örgüt üyesi olduklarını belirterek kendilerinden sorumlu mahrem imamlarla sabit hatlarla konuştuklarını ifade etti.

İşte o askerler

İşte mahrem imamların İstanbul’da kullandığı ankesörlü telefonla irtibata geçen isimlerden bazıları: “Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki eski 34. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Salnur, Türk Telekom binasına baskında yer alan Yarbay Birol Keskinkılıç, 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı’na bağlı olan 51/1 Piyade Tabur Komutanı Kurmay Yarbay Sefer Eyüp Şensoy, Kurmay Binbaşı Hakan Canlan, Piyade Binbaşı Mevlüt Acar, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde emir komuta eden Binbaşı Ahmet Taştan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü işgal etmeye çalışan Binbaşı Muhammet Ertosun, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli Binbaşı Cevdet Serbest, Genelkurmay Plan Harekât Dairesi’nde proje subayı olarak çalışan Binbaşı Tunahan Özarslan, eski 122. Filo Komutanı Pilot Binbaşı Ersin Oruçoğlu.”

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 07:32

YORUM YAZ

 • YasinYasin11 ay önce
  Davinci adlı kullanıcı. Eğer asker yine kendini kullandırırsa ah.ak demektir. Ah.ak askerinde ordu da yeri yoktur. Bu millet gerekeni yapar. Kurşuna kurşun atar kusura bakmasın o ah.ak askerler.
 • DENİZ GEZMİŞDENİZ GEZMİŞ11 ay önce
  BAK BURDAN YAZIYORUM.YETKİLİLER UYANIN.KRİPTONUN LASI BİLİYORUM.BALIKESİR ASKER HZ. OKULLARI AST. ENVER Ü.....ER
 • davincidavinci11 ay önce
  5-10-20 yıl sonra böyle birşey olursa bu millet bu hafızayla hareket ederse ne olacak.hepimiz öfkeliyiz.bu fetöcü generaller binbaşılarkendileri sokağa çıkmayacakki.ellerindeki askerleri kullanacaklar.o kadar askeri öldürecek mi bu millet.sonuçta hepsi askerlik görevini mecburen yapıyorlar.ha vatandaş diyor.akıllandık kimlerin yaptığını biliyoruz.bu defa askerlerimizi dövmeyiz.öldürmeyiz.peki sakarya da olduğu gibi gece karanlığında siyah camlı arabaların içinden askerlere yada vatandaşlara ateş edilirse ne olcak.vatandaş askere asker vatandaşa sıkacak kendini koruma refleksiyle.bu lanet örgüt temizlensin ordudan.
 • davincidavinci11 ay önce
  bunların 15 temmuzda oraya buraya gönderdikleri askerlerin çoğu zaten fetöcü değildi.ilk hafta terör saldırıları ihbarları yapılmış alt yapı oluşturulmuştu.bir kaç gün öncesinden yoğunlaşan işid ve pkk saldırıları kullanılmış son bir haftada terör saldırısı ihbarı( - istihbartı-) yapılmış tüm ordu personeli inandırılmış.15 temmuz gecesi bu terör ihbarları kullanılarak bahane edilerek asker kışlaya acil toplanmış apar topar oraya buraya yollanmış.Asıl fetöcüler arka planda kalmış.darbenin seyrine göre hareket etmek için pusuda beklemişlerdir.ilk kışlasından çıkarılan askerler bir iki fetöcü rütbelinin terör saldırı ihbarlarıyla oraya buraya gönderdikleri yem olarak kullandıkları askerlerdir. 40 yıllık bir yapılanma.sınav soruları ellerinde.istedikleri gibi kadrolaştılar.o gece halkı karşısında bulan askerler vatandaştan fetö darbesine getirildiklerini öğrenmiş karakollara intikal etmişlerdir emirlere uymayarak.kimisi şaşkın emir komuta zincire sadakat anlayışı gereği ne yapacaklarını bilemez haldeydiler.izledik biliyoruz zaten olanları.BUNLAR TÜRKİYEDE YAŞANACAK BİR SARSINTIDA CAN HAVLİYLE 2.DARBE GİRİŞİMİNİ YAPACAKLARDIR . beş yıl sonrada olabilir 15 yıl sonrada.bu piyonlar iç karışıklık için kullanılacakları için darbenin başarısız olup olmayacağı önemli değildir.halen ordudalar ve sayılarının tespit edilenden çok fazla olduğunu düşünüyorum.çoğu arka planda pusuya yattıkları için o gece kendilerine hiçbirşey olmadı keyifle izliyorlar içerde tutuklu yargılanan askerleri.ancak birşeyi hesap edemediler.ellerinde sınav sorularıyla subay yüzbaşı binbaşı olamak için yarıştılar.erbaş-uzman çavuş olmayı çok düşünmediler çünkü onlar doğuda şehit oluyorlardı.parası azdı.o gece o küçümsedikleri bu askerler ve halk sayesinde darbe çok kısa sürede bitti.herkes şuna güveniyor vatandaş var 80 milyonuz.bir daha yapamazlar.anladılar.ancak bana göre yanılıyoruz.dediğim gibi amaç sadece askeri darbe ve başarısı değil sonuçta bunlar piyon.yine kullanılacaklardır.
 • ÜmitÜmit11 ay önce
  Ey fetocu köpekleri sakın denemeyin bu sefer esir almayız bilesiniz !
 • Mustafa CüreMustafa Cüre11 ay önce
  Idamlar nezaman baslayacak hainleri daha fazla beslemeyelim meydanlarda sallandirilsinlar
 • HamidoHamido11 ay önce
  Yapılması gereken bu gizlenen ve gizlice faaliyet yapan tüm fetöcülere itiraf ve teslim olmaları için mühlet verilmeli. Mühlet bitince devlet yakaladığını idam etmeli. Af etmemeli.
 • ....11 ay önce
  Adamlar tabi kalkisir isyan eder.. Infaz edilen yok.. o kadar ihanet ettiler ceza hapisten ibaret.. yakala yakala besle...
 • Şeyyit Batal Şeyyit Batal 11 ay önce
  Buların üstüne gidilmesi lazım u aralar aralar televizyon lar hiç bahsetmiyorlarfetö kış ayı gibi yatışa geçti
 • ahmetahmet11 ay önce
  SU UYURFETO UYUMAZ!
 • AbdrahmnAbdrahmn11 ay önce
  Münafık feto ağlayarak milleti kandırdı dadiyanet ten biri çıkıptaonun birkafir oldugunu ağlayarakşumillete anlatmadı. Diyanet teki proflarAllah'tan korkun.. Fetonun şerrinden degil...
 • mymy11 ay önce
  Neden kamerali teknik takibe alinmiyor daha cok bilgi dsha cok ine girilmesi demek
 • IYI IYI 11 ay önce
  Ey et beyinli feto severler, sizler islama kesinlikle hizmet etmiyorsunuz sizler vatana ihanet eden ve ondan menfaat sağlayanlara uşaklık ediyorsunuz. Uyanın
 • dürüstdürüst11 ay önce
  Ankesörlü telefonlara,gizliliğe hiç gerek yok:YÖK ,Tübitak,Üniversite idari kadrolarının tamama yakını,bir çok siyasi partinin il-ilçe yöneticileri %99.9 Fetöcü.Esas sorun devletin bilgi kaynaklarının, bunlara karşı kör ve sağır davranması.Allah dürüst ve namuslu insanların yardımcısı olsun.
 • KOMANDOKOMANDO11 ay önce
  Buradan FETOŞA Sesleniyoruz bu VATAN sahipsiz değil sahipsiz kalmayacak bir can var birde VATAN biz VATANIMIZI seçtik canımızdan vazgeçtik
 • H.ÖztürkH.Öztürk11 ay önce
  Artık darbeye cesaret edebilmeleri imkansız. Ne halk izin verir ne onurlu ordu mensupları.
 • Kadir bashoruzKadir bashoruz11 ay önce
  Bu serefsiz 40 senede yapamadigini simdimi yapacak serefsiz alcakbu kadar olur ancakhep korku salmak huzursuz etmek can cekisiyorlar hani can cekisen bir ayaga kalkiyim sana neler yaparim derya hep bulofama tetbiri elden birakma

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ocak 2019