Yeni başkana ilk talimat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehircilik Şurası öncesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

11 Kasım 2017 Cumartesi 08:27
Yeni başkana ilk talimat

Habertürk Gazetesi'nden Volkan Yanardağ'ın haberine göre Cumhurbaşkanı, önceki gün milletvekilleriyle yaptığı toplantıda bu görüşmeden söz etti. Erdoğan, AK Parti’nin 16 Ankara milletvekilinin de bulunduğu toplantıda, İstanbul’da tanıtımını bizzat yaptığı Atatürk Kültür Merkezi (AKM ) projesini hatırlatarak, bu konudaki kararlılığını vurguladı. Cumhurbaşkanı, İstanbul AKM ’ye benzer bir projeyi Ankara’da bulunan AKM alanında da hayata geçirmek istediklerini belirterek, bu konu üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Eski hipodromda bulunan AKM için 4 proje olduğunu anlatan Erdoğan, bunlardan biri üzerinde yoğunlaşıp hayata geçireceklerini kaydetti.

29 Ekim 1981’de Kenan Evren tarafından temeli atılan AKM , Cumhuriyet’in sembolü olarak planlandı. Son dönemde fuar alanı olarak kullanılan binada, illerin tanıtım günleri düzenleniyor. Cumhuriyet’in 100’üncü yılı olan 2023’e yetiştirilmesi planlanan AKM ’nin en kısa sürede projelendirilip yapımına başlanması bekleniyor.

Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 08:27

YORUM YAZ

  • hsnhsn5 ay önce
    öncelikle ankaranin sıkıntıları gündemde olmalı ulaşım büyük sorun metro seferleri iyice düzensizleşti 8-10 dakikada gelenin trenler oluyor özellikle işe gidiş ve işten çıkış saatleri tren seferleri daha sıkı gelmeli3 dakika içerisinde bir tren gelmelicaddelerde ve kaldırımlara bakım yapılmalı eskiden olduğu gibi bekar türü marketler yaygınlaştırılmalı gölbaşı metrosu bir an önce başlamalı bitirilmesi önümüzde seçin var bu yazdıklarım bir kuşum sorunlar ak partiyi yıpratacak ve chp -diğer muhaiflerinistismarına meydan verecek aksaklıklar öncelikle giderilmeli

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü