Yeni Bağdadi iddiası ortalığı karıştırdı

Terör örgütü DEAŞ elebaşı Ebu Bekir el Bağdadi’nin, hava saldırısında ağır yaralandıktan sonra Suriye’nin kuzeydoğusundaki bir sağlık tesisinde tedavi gördüğü ileri sürüldü.

14 Şubat 2018 Çarşamba 20:09
Yeni Bağdadi iddiası ortalığı karıştırdı

El-Sabah gazetesine açıklamada bulunan Irak istihbarat ve terörle mücadele bölüm şefi Ebu Ali el Basri, Bağdadi’nin hava bombardımanında bacaklarından ciddi yaralar aldığını belirtti.

El Basri, Bağdadi’nin hala hayatta olduğunu istihbarat kaynaklarından edindikleri bilgiler doğrultusunda teyit ettiklerini bildirdi.

El Basri’nin yaptığı açıklamanın ciddiyeti tartışma konusu oldu. Terör örgütü DEAŞ elebaşının öldürüldüğü haberlerinin yayılmasından sonra hayatta olduğu açıklaması ise siyasi bir taktik olarak değerlendirildi.

Yetkili, dünyanın başına 25 milyon dolarlık ödül koyulan dünyanın en çok aranan adamlarından biri olan El-Bagdadi’nin halen Suriye’nin Jazeera çölünde, Deyr Ez Zur’un batısında olduğu görüşünde.

 

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 20:09

YORUM YAZ

  • IkraIkra11 ay önce
    Yerini. ABD ye sorun kendi itinin yerini ancak onlar bilir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ocak 2019