Yazışmalar ortaya çıktı! Katar'a müdahale edeceklerdi

Birleşik Arap Emirlikleri’inden sızdırılan e-postalarında “Suudi Arabistan’ın Katar yönetimini devirmenin eşine geldiği” detayı yer aldı.

16 Eylül 2017 Cumartesi 08:37
Yazışmalar ortaya çıktı! Katar'a müdahale edeceklerdi

BAE’nin ABD Büyükelçisi Yusuf el-Uteybe ABD’li eski diplomat Elliot Abrams’a gönderdiği e-postalarda Suudi Arabistan-Katar ilişkilerinden bahsederek, “Katar’da yönetimin devrilmesi herkesin sorunlarını çözer” ifadelerini kullanıyor. Uteybe e-postalarında eski Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdüzelaziz el Suud’un ölümünden kısa bir süre önce Katar’a müdahale etmeyi düşündüğünü söylüyor.

Bir ay sonra abluka başladı

2017’nin Mayıs ayında gerçekleşen yazışmalarda Abrams da Katar’ın nüfusundan bahsederek bu ülkeye müdahalenin çok zor olmayacağını söylüyor ve “Ne kadar zor olabilir? Yabancılar müdahale etmez. Hintlilere zam vaat edersin, polise zam vaat edersin ve kim ölümüne savaşacak ki?” ifadelerini kullanıyor. Abrams ayrıca, “Eski Başkan Obama bu fikirden nefret ederdi. Fakat yeni adam...” diyerek Trump’ın Suudi Arabistan’ı Katar’a müdahalede destekleyeceğini ima edince, Uteybe cevap olarak “Kesinlikle öyle” diyor.

Haber Tarihi: 16 Eylül 2017 Cumartesi 08:37
  • alaettin kılıç gurun alaettin kılıç gurun 4 ay önce
    uyanık ol orta okuldan itibarenokullarda kim iyiderece de okuyor kim teknik okulu seçer kim makina okulu seçer kimde gaddar yönetici lideri olur bunları orta okuldan itibarentakip ediyorlar burs adı altında yemiyorsakapa bildiğini kendi okulunda okutuyor mem parasını alıyor hem de kendine göre yetiştiriyor sonunda bunlar lider köşe başında yöneticibu şekilde çeviriyorlar siz halen lağa lugaylagününüzüheba edingavurdernek kurarak adam toplayarak nasıl ümmeti cokerteceginin hesabını yapıyor

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.01.2018