THY- Euroleague

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismi bu camide yaşatılacak

Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun Şarkışlalı hemşehrileri, ilçe merkezinde Yazıcıoğlu’nun adı verilen 14 milyon TL değerinde bir cami inşa ettirdi.

14 Kasım 2017 Salı 11:35
Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismi bu camide yaşatılacak

Muhsin Yazıcıoğlu’nun Şarkışlalı hemşehrileri, ilçe merkezinde Yazıcıoğlu’nun adı verilen 14 milyon TL değerinde bir cami inşa ettirdi. Caminin mimarisinde Selimiye örnek alındı.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun hemşehrileri vefalarını, Yazıcıoğlu’nun da doğum yeri olan Sivas’ın Şarkışla ilçesinde adına, Selimiye Camii’yi örnek alarak inşa ettikleri eserle gösterdi. Şarkışlalılar ilçe merkezinde yapımına başlanılan caminin ismini, vefatının hemen ardından aldıkları bir kararla Muhsin Yazıcıoğlu olarak değiştirdi. 2008 yılında yapımına başlanılan cami, yaklaşık 12 milyon TL harcanarak bitme aşamasına geldi. Son çalışmalar yapılan cami tamamlandığında toplam maliyet ise 14 Milyon TL’yi bulacak. 2 bin 500 kişi kapasiteli cami bölgenin en büyük camilerinden bir tanesi olma özelliği de taşıyor. Caminin en belirgin özelliği ise Selimiye Camii örnek alınarak yapılması.

Muhsin Yazıcıoğlu Camii Derneği yöneticilerinden Muammer Ceyhan, camiyi yıl sonunda ibadete açmayı planladıklarını belirtti. Ceyhan, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismini böyle bir eserle yaşatmanın mutluluğunu duyduklarını ifade ederek, “Yazıcıoğlu vatanı milleti için gerçekten mücadele etmiş bir kişidir. Biz ismini camimize vererek ismi yaşasın istedik” dedi.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haber Tarihi: 14 Kasım 2017 Salı 11:35

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    14 Aralık 2018