Yalanın ‘Sözcü’sü

TBMM Başkanlığı, “Meclis Başkanı Kahraman’ın yasama yılı açılışındaki konuşmasında, Atatürk’ten bahsetmediği” yönünde yayımlanan habere ilişkin açıklama yaptı.

03 Ekim 2017 Salı 15:51
Yalanın ‘Sözcü’sü

TBMM Başkanlığı, “Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın yasama yılı açılışında yaptığı konuşmada, Atatürk’ten bahsetmediği” yönünde Sözcü gazetesinde yayımlanan habere ilişkin açıklamada bulundu. 

Açıklamada, “Kahraman’ın, konuşmasında, Kemal Atatürk’ü açıkça anmış olmasına rağmen, haberi yapan basın yayın organları bunu gözardı etmiştir. Buradan anlaşılan şudur ki mezkur basın yayın organları Sayın TBMM Başkanı’nın konuşmasını dinlemeden ön yargılı ve aceleci davranarak bu yalan haberleri yapmış ve manşetten okuyucularına duyurmuşlardır” denildi. 

YIPRATMA OPERASYONLARI

Son günlerde bazı basın yayın organlarında Kahraman’a yönelik asılsız, kişilik haklarını ihlal edici, edep ve basın ahlakıyla bağdaşmayan haberler yapılmasının manidar olduğu belirtilen açıklamada, söz konusu haberlerde bu çabaların da ötesine geçilerek gerçeğin üstünün örtülmeye çalışıldığı kaydedildi.


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 03 Ekim 2017 Salı 15:51

YORUM YAZ

  • 145314534 ay önce
    Gayet normal yalan söylemeleri.alıştık zaten.sözcü ve Chp zaten yalancılık demek.niye şaşırdınızki

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 22.02.2018