Vodafone Çiftçi Kulübü'ne Avrupa'dan etkin sosyal iş modeli ödülü

Türkiye’de çiftçilere odaklanan ilk sosyal iş modeli olarak Vodafone Türkiye’nin 2009 yılında hayata geçirdiği Vodafone Çiftçi Kulübü, İsviçre’de düzenlenen “Social & Business Co-Creation” yarışmasında Jüri Özel Ödülü’ne layık bulundu. Avrupa’da sosyal sorumluluk projeleri arasında fark yaratan uygulamaların ödüllendirildiği organizasyonda Vodafone Çiftçi Kulübü, çiftçilere sunduğu tarımsal verimlilik fırsatları ve sosyal gelişim olanaklarından dolayı ödüllendirildi.

05 Ağustos 2014 Salı 15:22
Vodafone Çiftçi Kulübü'ne Avrupa'dan etkin sosyal iş modeli ödülü

Türkiye’de dijital dönüşüme öncülük etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone Türkiye, çifte sorumluluk anlayışıyla hayata geçirdiği projeleriyle övgü toplamaya devam ediyor. Türk tarımında etkinlik ve verimlilik artışı yaratmaya odaklanan bir sosyal iş modeli olarak öne çıkan Vodafone Çiftçi Kulübü, İsviçre’de düzenlenen “Social & Business Co-Creation: Collaboration for Impact” yarışmasındaJüri Ödülü’ne layık bulundu.

Ashoka Changemakers, Zermatt Zirvesi Derneği, Fondation Guilé, DPD ve Boehringer Ingelheim iş birliğiyle hayata geçirilen “Social & Business Co-Creation” yarışması, Avrupa çapında inovatif iş birliği projelerini ödüllendirmeye odaklanıyor. Avrupa kültüründe değişim yaratan ve sosyal hedeflere yönelen projeler, kurumlar ve girişimler arasında yapılan değerlendirme sonucunda Vodafone Çiftçi Kulübü, övgüye değer bulundu. Bu yıl 34 Avrupa ülkesinden 338 projenin katıldığı “Social & Business Co-Creation: Collaboration for Impact” yarışmasında, işletmelerin sosyal sorumluluk projelerinde yarattığı farkdeğerlendirilerek, ortaya çıkan ekonomik ve sosyal değere odaklanıldı.

Türk tarımında etkinlik ve verimlilik artışı yaratmayı ve Türk tarımının dünyadaki sıralamasını değiştirmeyi bir sorumluluk olarak benimseyen Vodafone Türkiye’nin 2009 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Tarımsal Pazarlama iş birliğiyle hayata geçirdiği Vodafone Çiftçi Kulübü, beş yıldır Türk çiftçilerini mobil teknolojiler aracılığıyla bilinçlendirmeyi hedefliyor. Tarımın dijital dönüşümüne odaklanan Vodafone Çiftçi Kulübü, tarımsal ve kırsal kalkınmaya katkıda bulunmayı amaçlarken, çiftçilerin sosyal ve ekonomik hayata eşit katılımına destek olmaya çalışıyor.

Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü Gizem Keçeci, ödülhakkında şu değerlendirmede bulundu:

“Vodafone Türkiye olarak, ülkemizde dijital dönüşümün lideri olma vizyonuyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası alanda teknoloji, hizmet, pazarlama, insan kaynakları gibi birçok kategoride kazandığımız 130’un üzerinde ödüle bu yıl ‘Social & Business Co-Creation’ Ödülleri’nde bir yeni başarıyı eklemenin gururunu yaşıyoruz. Çiftçinin daima yanında olmayı ilke edinen Vodafone Çiftçi Kulübü’yle ortaya koyduğumuz sosyal inovasyonun Jüri Özel Ödülü’ne layık görülmesinden mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de ilk kezuygulanan programımız, çiftçilerin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda, onların sosyal ve ekonomik hayata katılımına ve iş verimliliklerinin artırılmasına odaklanıyor. Vodafone Çiftçi Kulübü’yle sunduğumuz tarife ve kampanyaların ötesine geçen hizmetlerle, çiftçilerimizin hayatına çok daha geniş bir ölçekte temas etmeyi sürdüreceğiz.”

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 05 Ağustos 2014 Salı 15:22

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Mart 2019