Vietnam en büyük camisine kavuştu

Toplamda 550 bin dolarlık yatırımla tamamlanan, yaklaşık bin 200 kişinin ibadet edebildiği cami, Vietnam’ın en büyük camisi olma özelliğini taşıyor. Bölge mimarisini yansıtan tarzda 650 metrekarelik alan üzerine 2 katlı olarak inşa edilen cami, 2 kubbe, 5 minareden oluşuyor.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 06:21
Vietnam en büyük camisine kavuştu

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Vietnam’daki Müslümanlar için inşa edilen ve ülkenin en büyük camisi olma özelliğini taşıyan Karamanlar Rahmet Camii, düzenlenen törenle hizmete girdi.

İstanbul'da yaşayan hayırsever iş adamı Talip Karaman’ın bağışıyla İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Vietnam’ın An Giang bölgesindeki Chau Doc kentinde yaptırılan bin 200 kişilik caminin açılışına Kamboçya ve Vietnam’ın çeşitli kentlerinde yaşayan yaklaşık 15 bin kişi katıldı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkan Yardımcısı Hasan Aynacı, İHH’nın Vietnam’da yaptığı en büyük cami özelliğini taşıyan bu projeyi yaklaşık bir yılda tamamladıklarını belirterek, 60 yıllık caminin yıkılarak yeniden yapılmasıyla bin 200 kişilik camiyi Vietnam’daki Müslümanların hizmetine sunduklarını söyledi.

Aynacı, Vietnam’da 2014 yılında yaptıkları bir ziyaret sırasında buradaki Müslümanların cami ihtiyaçlarını kendilerine bildirip projelerini sunduklarını anlatarak, “Biz de bunun üzerine projenin teknik incelemesini tamamladıktan sonra bağışçı Talip Karaman’ın destek vermesiyle bunu hayata geçirdik” dedi.

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 20 Mayıs 2017 Cumartesi 06:21

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü