Venezuela'dan ABD'ye karşı dolar hamlesi!

Venezuela yönetiminin, ABD’nin yaptırımlarına cevap olarak petrol ticaretinde ABD Doları kullanmaya son verdiği iddia edildi.

15 Eylül 2017 Cuma 18:47
Venezuela'dan ABD'ye karşı dolar hamlesi!

Venezuela yetkilileri, bundan sonra petrol anlaşmalarında ABD Doları ile işlem yapmayacak. Wall Street Journal'ı kaynak gösteren Sputnik'e göre, Venezuela artık ödeme yaparken ve alırken ABD Doları kabul etmeyecek.

Venezuela'nın son dönemlerde petrol ithalat ve ihracatında Euro kullanmaya başladığı biliniyordu. Venezuela yönetiminin bu kararı ABD'nin geçtiğimiz ay uygulamaya başladığı yaptırımlara karşı aldığı söyleniyor. Venezuela Petrol Bakanlığı, Dolar kullanımına ilişkin haberler konusunda henüz yorum yapmadı.

Geçtiğimiz günlerde Venezuela Petrol Bakanı Eulochio del Pino, yaptırımları sürdürmekte ısrarcı olan ABD Başkanı'na meydan okuyarak petrol satışlarını ABD Doları yerine Çin Yuanı üzerinden yapacaklarını açıklamıştı.

Kaynak: Timetürk

Haber Tarihi: 15 Eylül 2017 Cuma 18:47
  • AlikocAlikoc4 ay önce
    Altin olmasi daha mantikli ama bir bildigi vardir darisi diger ezilen somurulen dunya halklarinin ulkerininbasinagercekten abd dolari biterse siyonzmde biter allahin izniyle insallah

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.01.2018