Vekil rektör Yıldırım ifade verdi

Yalova Üniversitesi rektör vekili Hüseyin Yıldırım, emniyetin FETÖ'ye yönelik terör operasyonunda ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

11 Kasım 2017 Cumartesi 12:20
Vekil rektör Yıldırım ifade verdi

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ ile irtibatlı oldukları ve örgüte finans sağladıkları belirlenen Yalova Üniversitesi personeline yönelik operasyon düzenledi.

Operasyonda, FETÖ soruşturması kapsamında daha önce tutuklanan eski Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu’nun yerine bir süre rektör vekili olarak görev yapan ve üniversitede halen öğretim üyesi olarak çalışan Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım ile daha önce görevlerinden uzaklaştırılan üniversite personeli S.D, E.B, Ç.B ve H.B gözaltına alındı. İfadesi alınan Yıldırım, daha sonra serbest bırakıldı.

Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, serbest bırakıldıktan sonra yaptığı açıklamada, ByLock kullanıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınmadığını, vekilliği döneminde ihraç edilen akademik ve idari personellerin ifadeleri sonucu hakkında başlatılan soruşturma neticesinde ifadesine başvurulduğunu ve Yalova Adliyesi’nde savcılık tarafından ifadesi alındıktan sonra Yalova Sulh Ceza Hakimliği tarafından serbest bırakıldığını açıkladı.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 12:20

YORUM YAZ

  • Antifetö TeamAntifetö Team10 ay önce
    kendisi fetönün kripto üyelerindendir, pensilvanya ziyareti tüm üniversite tarafından bilinmektedir.

Günün Karikatürü

20 Ekim 2018