THY- Euroleague

Vatandaş kovaladığı kapkaççıyı camide kıstırdı

Genç bir kızın telefonunu ve çantasını çalan kapkaççı, vatandaşların kovalaması sonucu sığındığı camide polise teslim oldu.

15 Kasım 2017 Çarşamba 12:32
Vatandaş kovaladığı kapkaççıyı camide kıstırdı

Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesi, Meydan Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Ceren A. (20) Kıbrıs Caddesi’nde giderken cep telefonuyla konuştuğu sırada arkasından gelen Resul Ö. (25) genç kızın cep telefonunu ve çantasını kapkaç yöntemiyle alıp kaçtı. Bu sırada genç kız çığlık atınca çevredeki vatandaşlar kaçan kapkaççıyı kovalamaya başladı. Zanlı yakalanacağını anlayınca çantayı attı. Ancak vatandaşlar yine de kovalamaya devam edince kapkaççı bir camiye sığındı. Bu anlar çevredeki güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Bu sırada bazı vatandaşlar polisi aradı. Zanlı bir taraftan da çaldığı telefonu sakladı. Bir süre sonra olay yerine polisin geldiğini anlayan zanlı vatandaşlar tarafından darp edilmemek için polise teslim oldu. Zanlı polise alkollü olduğunu, paraya ihtiyacı olduğunu, bu nedenle kapkaç yaptığını söyleyip, cep telefonunu da sakladığı yerden çıkartıp polise teslim etti. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Günün Özeti

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 12:32

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Aralık 2019