Uluslararası İstanbul Mücevher Fuarı başladı

Uluslararası İstanbul Mücevher Fuarı, 27 ülkeden 250’nin üzerinde mücevher firmasının katılımıyla CNR Expo Fuar Merkezi'nde başladı.

12 Mart 2015 Perşembe 18:24
Uluslararası İstanbul Mücevher Fuarı başladı

Bu yıl 40.'sı düzenlenen Uluslararası İstanbul Mücevher Fuarı-Uluslararası İstanbul Jewelry Show, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ana sponsorluğunda, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin katıldığı törenle CNR Expo Fuar Merkezi'nde açıldı.

Sadece mücevher sektörü profesyonellerinin ziyaret edebildiği fuarda, aralarında Mısır, Singapur, İspanya ve ABD'nin de bulunduğu 27 ülkeden altın, mücevher, pırlanta, renkli taş, gümüş takı, saat, vitrin dekorasyon, lojistik ve led aydınlatmaya kadar sektörden bin 250’nin üzerinde dünyanın önemli mücevher marka ve firmalarının koleksiyonları bulunuyor.

Brüt 60 bin metrekarelik alanda, 6 salonda düzenlenen fuar, İstanbul Değerli Maden ve Mücevherat İhracatçıları Birliği (İMMİB), Mücevher İhracatçıları Birliği (JTR), Ekonomi Bakanlığı ve KOSGEB tarafından destekleniyor.

Fuarda, dünyaca ünlü mücevherci Messika'nın 60 karatlık paha biçilemeyen pırlanta gerdanlığı da sergilenecek. Gerdanlığın sadece taş değeri 2,5 milyon milyon avroyu bulurken, 60 karatlık pırlanta ile süslenen gerdanlığın piyasa satış bedelinin bu rakamın çok üstünde olduğu ifade ediliyor.

(AA)

Haber Tarihi: 12 Mart 2015 Perşembe 18:24

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    13 Aralık 2018