Türkmenler ölüm orucuna başladı!

Irak'ın Kerkük kentinde genel seçimlere şaibe karıştırıldığı iddiasıyla protestolar düzenleyen Türkmenler, açlık grevine başladı.

20 Mayıs 2018 Pazar 13:10
Türkmenler ölüm orucuna başladı!

Irak Türkmen Gençler Ve Talebeler Birliği Başkanı Murat Türkmen, ''Hile ve şaibe karıştırılan seçimlerdeki oyların elle sayılmasında ısrarlı olan 50 Türkmen genç ölüm orucuna başlamaya karar verdi." dedi.

Hedeflerinin seçimlerde yapılan hile ve şaibeleri ortaya çıkararak, Türkmenlerin iradesini çalmak isteyenleri hüsrana uğratmak olduğunu belirten Türkmen, şunları söyledi:

''Kerkük'te seçimlere yüz binlerce Türkmen seçmenin katılmasına rağmen sonuçlar beklentilerimizin oldukça altındadır. Oyların elle sayılması için Merkezi Bağdat hükümeti, Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Örgütlerden destek bekliyoruz.''

Kerküklü Abdullah Nasrullah da Türkmenlerin bu kentte yok olmamaları için açlık grevine başladıklarını dile getirdi.

GEREKİRSE ÖLÜRÜZ

Bir diğer vatandaş Yasir Sakı da "Gerekirse bu gösteri alanında ölürüz ama milletimizin iradesinin çalınmasına izin vermeyiz." diye konuştu.

Irak'ın Kerkük kentindeki Türkmenler, 12 Mayıs Cumartesi günü yapılan genel seçimlerin ardından yoğun olarak yaşadıkları bölgelerde kullandıkları oyların Kürt partilere kaydırıldığını ileri sürerek gösteriler başlatmıştı.

Haber Tarihi: 20 Mayıs 2018 Pazar 13:10

YORUM YAZ

  • hsnhsn5 ay önce
    zamanında rahmetli özala engel olunmasaydı buhün kuzey ırak birvtürkmen bölgesi olacaktı ve parzai talabani tetöristleri de yok olup gidecekti belki o kafa fırat kalkanı be zeytin dalı jarekatlatına da enheş olmaya çalışan gagil ya da hain kafalardı
  • abdrhmnabdrhmn5 ay önce
    terörist baş çıban yahudilerin ısrael vede yahudi yönetimindeki abd nin pis oyunları bunlar

Günün Karikatürü

18 Ekim 2018