Türkmenler kararını verdi!

Irak'ta 12 Mayıs'ta yapılacak olan genel ve yerel seçimler için Irak Türkmenleri, birleşerek güçlü bir koalisyonla katılacaklarını açıkladı.

13 Ocak 2018 Cumartesi 02:38
Türkmenler kararını verdi!

Irak Türkmenleri, mayıs ayında gerçekleştirilecek genel ve yerel seçimlere "Irak Türkmenleri Cephesi" adlı koalisyon çatısı altında güç birliği yaparak katılma kararı aldı.

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşet Salihi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Koalisyona ITC, Milliyetçi Türkmen Hareketi Partisi, Türkmeneli Partisi, Türkmen Karar Partisi, İslami Türkmen Vefa Hareketi Partisi ve Irak Türkmen İslami Partisi katılacak." dedi.

Söz konusu partilerin yanı sıra Bedir Örgütüne bağlı Türkmen adaylar ile bazı bağımsız adayların da koalisyonda yer alacağını belirten Salihi, Türkmenlerin hak ve hukukunu garantiye almak için güçlü bir koalisyonla seçimlere girmek için çalışmalarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Irak Bakanlar Kurulu, genel ve yerel seçimlerin 12 Mayıs'ta yapılmasına karar vermişti.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ocak 2018 Cumartesi 02:38

YORUM YAZ

  • haydarhaydar1 yıl önce
    Bir avuç ibne oturun yerinize telef ettirmeyin kendinizi
  • Ekrem KitapciEkrem Kitapci1 yıl önce
    Yüce Türkmenler, Yüce Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Her zaman asil duruşlarınızla tarihe adınızı şerefle kazdınız, 1001 kere MaşaAllah Yüce Allhtan başarılar diliyorum inşaallah başarılı sonuçlar elde edersiniz inşaAllah inşaallah değerli yüce millet.
  • Hain HerifHain Herif1 yıl önce
    Meğer Hüsnü Mahli arap değil Türkmen' miş! Allah böyle Türkmenlerden tüm Türklük alemini korusun, âmin!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ocak 2019