THY - Yeni Havalimanı Promosyon - Kıbrıs Bakü

Türk müteahhitler Suudi Arabistan'daki projelere ortak olmaya hazırlanıyor

Bir araya gelen Türk ve Suudi yetkililer Suudi Arabistan'daki gayrimenkul projelerinde ortaklık kurulması konusunda anlaştı.

13 Ekim 2016 Perşembe 09:26
Türk müteahhitler Suudi Arabistan'daki projelere ortak olmaya hazırlanıyor

Suudi Arabistan ile Türkiye arasında ilişkiler her geçen gün ilerlerken gayrimenkul sektöründe de ortaklıklar gelişiyor.

TOPLANTI YAPILDI

Odalar Konseyi Milli Gayrimenkul Komitesi Başkanı Hamad eş-Şuveyir ile Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün'ün Suudi Arabistan'da bir görüşme gerçekleştirdi. Bu toplantıda gayrimenkul geliştiricileri ile Türkiye'deki müteahhit şirketler arasındaki ortaklığı görüştüğü ifade edildi.

YENİ BİR GÖRÜŞME YAPILACAK

Şuveyir tarafından yapılan yazılı açıklamada "Suudi Arabistan'da gerçekleşen bu görüşmede, Türkiye-Suudi Arabistan İş Konseyi'nden bir heyetin önümüzdeki dönemde Suudi Arabistan'a yapacağı ziyaretle eş zamanlı olarak, TMB ile Suudi Arabistan Milli Gayrimenkul Komitesi arasında yeni bir görüşme yapılması konusunda anlaşmaya varıldı" ifadelerine yer verildi.

Suudi Arabistanlı gayrimenkul geliştiricileriyle Türk müteahhitlerin, Suudi Arabistan'daki gayrimenkul projelerinde ortaklık kurması konusunun incelenmesi hakkında da anlaşma sağlandığını kaydeden Şuveyir, Türkiye'nin inşaat konusundaki tecrübelerinden istifade edip projeleri hakkında bilgi alacaklarını açıkladı.

Haber Tarihi: 13 Ekim 2016 Perşembe 09:26

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    21 Ekim 2018