Türkiye’yi üçe katladık

Memleketi Erzincan’da düzenlenen mitingde hemşehrilerine seslenen Başbakan Yıldırım, “Bir Türkiye’yi üç Türkiye yaptık, Türkiye’yi üçe katladık. İhracatı 5 kat artırdık, yatırımı, üretimi, eserleri büyüttük ama bütün bunları ‘hayır’ diyenlere rağmen yaptık” dedi.

20 Mart 2017 Pazartesi 06:15
Türkiye’yi üçe katladık

 - Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan ve Sivas mitinglerinde vatandaşlara hitap etti... Yıldırım, Erzincanlı hemşehrilerini, “Ana ocağım, baba ocağım Erzincan. Seninle gurur duyuyorum, seni her daim yüreğimde taşıyorum. Şen olasın, var olasın, bahtiyar olasın Erzincan” diyerek selamladı. Erzincan’ın, bugüne kadar üç başbakan yetiştirdiğini dile getiren Yıldırım, “Merhum Şemsettin Günaltay bir Erzincanlıydı. Yıldırım Akbulut, o da hemşehrimizdi. Bu gurur benim değil Erzincan’ın, sizin gururunuzdur. Sizin evladınız olarak yıllarca Ulaştırma Bakanlığını alnımızın akıyla yaptık. Şimdi de başbakan olarak hem Erzincan’ın hem de ülkemizin yüzünü güldürmek için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

‘BAŞBAKANINIZ GİDİYOR’ DİYE ÜZÜLMEYİN

Yıldırım, şöyle konuştu: “Erzincan şimdi diyor ki ‘Yıllar sonra bir başbakan çıkardık, anayasa değişiyor, Başbakanlık kaldırılıyor.’ Vatana hizmet, makamla mevkiyle olmaz, eğer içinizde memleket aşkı varsa toprağı sürerek de hizmet edersiniz, ticaret yaparak da hizmet edersiniz.. Gerektiğinde canını ortaya koyarak da ülkeye, vatana hizmet edersiniz. Biz Türkiye sevdalısıyız. Dün Ulaştırma Bakanı olarak ülkeme hizmet ettim, bugün başbakan olarak aynı şekilde ülkemize hizmet ediyoruz. Yarın da ne vazife verirseniz, biz onu yaparız. Bizim ilkemiz belli, bizde durmak yok, yola devam.”

Bir Türkiye’yi üç Türkiye yaptık

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle kazanımların kalıcı hale geleceğini, daha hızlı büyüme ve kalkınmanın önünün açılacağını belirten Yıldırım, şöyle devam etti: “Bir Türkiye’yi üç Türkiye yaptık, Türkiye’yi üçe katladık. İhracatı 5 kat artırdık, yatırımı, üretimi, eserleri büyüttük ama bütün bunları ‘hayır’ diyenlere, engel çıkartanlara, takoz koyanlara, taş koyanlara rağmen yaptık. 16 Nisan’da bütün bu takozları, engelleri yoldan sizler çekeceksiniz. 16 Nisan’da yükselişin, dirilişin, büyük Türkiye’nin kapılarını siz açacaksınız.”

DÜŞÜN MİLLETİN YAKASINDAN!

CHP’nin, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle “tek adam” anlayışının ortaya konacağı yönündeki açıklamalarını değerlendiren Yıldırım, “Derdi ne? Derdi, millet iktidar olmasın. Allah aşkına, bu millet iktidarını sizinle paylaşmak zorunda mı? Bu millet iktidarını, vesayet odaklarıyla paylaşmak zorunda mı? Halkın seçtiğinden niye rahatsız oluyorsunuz? Çekilin artık, düşün milletin yakasından, çekilin artık milli iradenin önünden. 16 Nisan millet iktidarının güçleneceği andır, 16 Nisan milli iradenin şaha kalktığı gün olacaktır” ifadesini kullandı. 

DÜŞMANLARIMIZ BİZDEN KORKSUN

Memleketi Erzincan’ın ardından Sivas’a geçen Yıldırım, FETÖ, PKK, YPG, PYD ve bütün teröristlerin kol kola girerek ‘hayır’ kampanyası yürüttüklerini kaydetti. Yıldırım, “Cumhurbaşkanlığı sistemine geçmemizi engellemeye çalışıyorlar. Biliyorlar ki bu sistem gelince artık rahatça cirit atamayacaklar. Türk milletine düşmanlık güdenlere de bunun için artık bir sefer değil, yüz sefer düşünmeleri tavsiyesinde bulunuyoruz” dedi.

14 milyon 700 bin gence mektuP

Başbakan Binali Yıldırım, 14 milyon 700 bin gence elden teslim edilmek üzere 16 Nisan halk oylamasının anlatıldığı bir mektup kaleme aldı. Yıldırım mektupta, seçilme yaşının 18’e indirilmesiyle gençlerin artık ülke sorunlarına seyirci kalmayacağını, bizzat sorumluluk üstleneceğini bildirdi.

AK Parti Gençlik Kolları üyeleri tarafından kapı kapı dolaştırılarak Türkiye genelinde elden teslim edilmeye başlanan “isme özel” mektuplardan birini de Başbakan Binali Yıldırım, Çanakkale’de Ayvacık’ın Yukarıköy köyünde yaşayan Güner Köse isimli gence kendi elleriyle teslim etti.

ARTIK SORUMLULUK VAKTİ

AK Parti Gençlik Kollarının kapı kapı dolaşarak Türkiye genelindeki sahiplerine elden teslim ettiği mektupta Başbakan Yıldırım, Türkiye’yi siyasi, ekonomik ve sosyal alanlarda yüksek hedeflere ulaştıracak, ülkenin gücüne güç katacak yeni bir sürecin başında olduğunu belirtti. Yıldırım mektupta, şu görüşlere yer verdi: “Önce seçilme yaşını 30’dan 25’e düşürmüştük şimdi de 18’e indiriyoruz. Çünkü doğru ve adil olan budur. Böylece 7 milyon genç kardeşimize siyasette aktif olarak yer alma imkanı doğuyor. Artık gençler ülke sorunlarına seyirci kalmayacak, bizzat sorumluluk üstlenecektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi gençler olarak sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Bunun bilincindeyiz. Size güveniyoruz.”

 

Haber Tarihi: 20 Mart 2017 Pazartesi 06:15

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü