Türkiye’ye çamur atanlar bu haberi iyi okumalı! ‘İsrail DAEŞ ile işbirliği yapıyor’

İsrail Meclisi’nde bulunan milletvekili Ayda Tuma Süleyman, İsrail'in terör örgütü DEAŞ'tan petrol satın aldığını açıkladı.

15 Şubat 2018 Perşembe 03:05
Türkiye’ye çamur atanlar bu haberi iyi okumalı! ‘İsrail DAEŞ ile işbirliği yapıyor’

İsrail meclisindeki (Knesset) Birleşik Arap Listesinden milletvekili Ayda Tuma Süleyman,, pazartesi günkü Knesset oturumunda İsrail'in DEAŞ'la iş birliği yaptığını ve örgütten petrol satın aldığını söyledi.

'İŞ BİRLİĞİ BM TARAFINDAN BELGELENDİ'

Sözlerinin dayanağının Birleşmiş Milletler (BM) raporları olduğunu ifade eden Süleyman, İsrail'in Suriye'de radikal gruplarla iş birliği yaptığının BM tarafından belgelendiğini dile getirdi.

Ayda Tuma Süleyman, DEAŞ'tan petrol alan müşteri listesi belgeleri ortaya çıktıktan sonra bu bağlantıların iyice güçlendiğini, İsrail'in de bu işi yaptığını aktardı.

Yediot Ahronot, İsrail'in Suriye'deki hedeflere saldırısını eleştiren Arap milletvekillerinin maruz kaldıkları 'İran'ı destekleme' suçlamasına cevap verirken Süleyman'ın söz konusu cümleyi sarf ettiğini belirtti.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 03:05

YORUM YAZ

 • gerçekgerçek1 yıl önce
  hiç ben israili haritadan silecem yokedecek diyen hiç deşlı gören duyan varmı
 • zekizeki1 yıl önce
  ayrıca deaşı sinaya yerleştiren cami bombalatan kim Israil kafiri
 • MuradiMuradi1 yıl önce
  İsrail DAEŞ ile işbirliği yapıyor demek yetersiz bir tanımlama olur. İyi bir tanımlama şöyle olmalı; DAEŞ İsrail ile ABD o..pusunun ilişkisinden peydahladıkları ve İslam coğrafyasına saldıkları bir piçtir.
 • AbdrahmnAbdrahmn1 yıl önce
  Zaten CIAnınmosad ın kurduğu örgüt degilimi.. Hiç onlara.. Sahiplerine saldırıyor mu...
 • SalihaSaliha1 yıl önce
  DAeŞin kimden desteklendiğini herkez biliyor bu gizli bir sir değildiki zaten, sadrce abd ve israil ve yandaşlari yada köpekleride denile bilir dünyanin öbür tarafini uyuyan aptallar diye görüyorlar hepsi bu!
 • YavuzYavuz1 yıl önce
  İşidin bayrağındaki mührün aynısını ve aynı şekilde adnan oktarın kullanması bir tesadüfmü sizce?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Şubat 2019