Türkiye'nin ilk uçak gemisine CHP'den tepki!

Türkiye’nin ilk uçak gemisi TCG Anadolu projesi için İspanya Deniz Kuvvetleri ile işbirliğine ilişkin mutabakat muhtırası Meclis Dışişleri Komisyonu’nda kabul edildi.

07 Mayıs 2017 Pazar 15:43
Türkiye'nin ilk uçak gemisine CHP'den tepki!

Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tuğgeneral İhsan Bülbül, İspanya’nın uçak gemisi Juan Carlos-1 ile benzer özelliklere sahip olacak uçak gemisiyle ilgili komisyonda, “Üstünde uçak kalkıp inebilecek, helikopter konuşlandırılabilecek, tank taşıyabilecek, insani yardım amaçlı kullanılabilecek ve 700 kişilik amfibi bir taburu bir seferde arzu edilen yere intikal ettirebilecek bir gemi niteliğinde” dedi.

Deniz Kurmay Albay İmran Alparslan Demirbilek de, “İnsani yardım kapsamında geminin kapalı, açık bölgemelerine konteynırlar konulabilecek. Bu konteynırlarla herhangi bir yere nakil yaparak insani yardım araçlarını gönderebilecek. Aynı zamanda ameliyathanesi var. Herhangi bir doğal afette veya herhangi bir şekilde dost, müttefik ülkelere yardım etmemiz gerektiği durumda biz bu gemiyi kullanabileceğiz” bilgisini verdi.

CHP'EN SKANDAL TEPKİ!

CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, bu gemiyle Hint ve Atlantik okyanuslarına kadar ulaşan binlerce kilometre öteye tabur düzeyinde asker sevk edilip amfibi harekâtlar yapılabileceğini savundu. Salıcı, “Uçak gemileri denizaşırı operasyonlarda kullanılır. Türkiye neden uçak gemisine ihtiyaç duyuyor? Denizaşırı operasyonlara girişme niyeti mi var?” sorusunu yöneltti.

CHP'Lİ VEKİLE CEVAP

Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı vekili Ümit Yardım “Başka ülkelerin dış politika, askeri vizyonlarında uçak gemisinin yeri ne ise çok daha fazla ölçüde bizim için de gereklidir” dedi. Kurmay Albay Demirbilek de, “Dünya yavaş yavaş bu gemilere geçiyor büyük ülkeler, konseptler değişiyor” dedi.

Haber Tarihi: 07 Mayıs 2017 Pazar 15:43

YORUM YAZ

 • ALİ KOÇAKALİ KOÇAK10 ay önce
  köprüye metroya avrasyaya tünellerde füzeye.senneistiyorsun milletten tokatı yıyorsun pkk pus.pyd hdpyle fetoşla ABD avrupaya sevişiyorsun HEY CHP seçmeni siz apdalmısinız bunlar satilmişitller vatanhainleridir hakkimız haramolsun
 • CabirCabir10 ay önce
  Yine bir chp skandali sasirmadim dogrusu
 • OsmanoğluOsmanoğlu10 ay önce
  Bunlar oldum olası ülkenin yararına olan herşeye karşılar.şaşırdığımı tabiki hayır
 • turkoturko10 ay önce
  Su kayagı yapacakmis devlet chp de sukayagı yapmak isterse buyursun yahu sandalmi uretsin bu devlet
 • İbrahim Kaya İbrahim Kaya 10 ay önce
  CHP farzı muhal iktidar olsa sadece kendilerine göre iç güvenliği sağlamak için kendince yeterli göreceği miktarda asker ve polis bulundurur. Dış güvenliği sağlayan birimleri dağıtır. Uçak gemisine karşı çıkmaları zihinlerindeki bu düşünceyi açığa vuruyor.
 • KultiginKultigin10 ay önce
  Hain denilir bunlara baska bise degil.
 • AhmetAhmet10 ay önce
  Bunlar a beyin bedava vermeyince mevalaa
 • MTercanMTercan10 ay önce
  Mallık bulaşıcı galiba. Bu partinin içi hep aynı kafada moloz dolu.
 • BoranBoran10 ay önce
  Chp nin o işlere kafası basmaz boşuna albayım kendini yorma anlatacağım diye
 • kemal kuşkeyinlikemal kuşkeyinli10 ay önce
  e oturup bi de chp ye mi söz verdiniz yani pes doğrusu !! :))
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018