Türkiye'nin en değerli şirketi değişti

ASELSAN, piyasa değeri bakımından 44,8 milyar TL'lik değeriyle Garanti ve Koç'u geçerek Türkiye'nin en değerli şirketi oldu.

14 Kasım 2017 Salı 13:12
Türkiye'nin en değerli şirketi değişti

Askerî Elektronik Sanayii (Aselsan) bu sabah piyasa değeri bakımından 45,2 milyar TL'lik değeriyle Garanti'yi (44,8) geçerek Türkiye'nin en değerli şirketi oldu. Garanti'nin ardından 42,7 milyar TL ile üçüncü, Akbank 39,1 milyar TL ile dördüncü, Erdemir 32,4 milyar TL ile beşinci en değerli şirketler listesinde yer aldı.

Aselsan hakkında

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin haberleşme ihtiyaçlarının milli imkanlarla karşılanması için 1975 yılında kurulan ASELSAN; Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na (TSKGV) bağlı bir anonim şirkettir. ASELSAN hisselerinin %84,58'i TSKGV'ye aittir, %15,3'lük kısım ise Borsa İstanbul'da (BİST) işlem görmektedir.

Türkiye'nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu olan ASELSAN; başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı ihtiyaç makamlarının, haberleşme ve bilgi teknolojileri, radar ve elektronik harp, elektro-optik, aviyonik, insansız sistemler, kara, deniz ve silah sistemleri, hava savunma ve füze sistemleri, komuta kontrol sistemleri, ulaştırma, güvenlik, trafik, otomasyon ve sağlık teknolojilerine yönelik ihtiyaçlarını karşılayabilecek çok geniş bir ürün yelpazesine sahip bulunmaktadır.

Haber Tarihi: 14 Kasım 2017 Salı 13:12

YORUM YAZ

  • Ankaralı AhmetAnkaralı Ahmet3 ay önce
    Gerçek vatana hizmet eden devlet şirketini tebrik ederim. Ancak Fetöcü Amerikan uşakları tarafından öldürülen mühendislerin soruşturmaları yeniden yapılsın ve katiller yakalansın lütfen. Lütfen, lütfen.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 25.02.2018