‘Türkiye’nin en büyük yalancısı Kılıçdaroğlu’dur’

AK Parti Tokat Milletvekilleri Zeyid Aslan, "Maalesef şu anda Türkiye’nin en büyük yalancısı Kılıçdaroğlu’dur. Çok net ifade ediyorum." dedi.

12 Şubat 2017 Pazar 16:16
‘Türkiye’nin en büyük yalancısı Kılıçdaroğlu’dur’

AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu' nun ''Başkanlık sistemi demokrasinin ayağına vurulan prangadır'' sözünü çok sert eleştirdi. Aslan, "Sabahtan akşama kadar Kılıçdaroğlu'nun yalandan başka söylediği hiçbir şey yok. Vallahi yalan makinesi bağlasanız makine şaşırır ne yapacağını. Her şeyi yalan, her cümlesini başından sonuna alın yalan." ifadelerini kullandı.

Tokat'ta AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programda basın mensupları ile biraraya gelen AK Parti Tokat Milletvekilleri Zeyid Aslan, Yusuf Beyazıt, Coşkun Çakır, Celil Göçer gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulundu. AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat'ın konuşmasının ardından açıklamalarda bulunan Aslan, refarandum sürecini değerlendirdi.

İlk önce söz alan Tokat İl Başkanı Metin Polat; ''Unutmayın sakın bu referandumun, çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğinin kader oylaması olduğunu; darbelerin, vesayetçilerin, oligarşinin, emperyal güçlerin, modern Tapınak Şövalyelerinin, Siyonizmin, terörizmin ve Türkiye üzerinde oynanan oyunların bitirileceğinin miladı olacak tarihi bir fırsatımız olduğunu unutmayın lütfen'' dedi.

KILIÇDAROĞLU YALAN MAKİNESİ

AK Parti Tokat Milletvekilleri Zeyid Aslan da, A Haber muhabirinin sorusu üzerine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Başkanlık sistemi demokrasinin ayağına vurulan prangadır' sözlerine sert eleştiriler yöneltti. Aslan, "Sistemin sahibi kim? CHP. Yani 1960 ihtilalinin arkasındaki en büyük irade ve 1961 anayasası ile Türkiye'yi vesayet odaklarına halk iktidarını demokratik meşruriyet almadan denetleme hakkına sahip olan odaklara teslim eden CHP; şimdi, kurduğu sistem çöküyor ve değişiyor olmasından rahatsız. O yüzden her şeyi söyler. Sabahtan akşama kadar Kılıçdaroğlu'nun yalandan başka söylediği hiçbir şey yok. Vallahi yalan makinesi bağlasanız makine şaşırır ne yapacağını. Her şeyi yalan, her cümlesini başından sonuna alın yalan. O nedenle Kılıçdaroğlu'nun söylediği hiçbir sözün ne siyasette ne de halkta karşılığı yok. Olsaydı 7 yıl önce genel başkanı olduğu partiye hiç olmasa yüzde bir oy artışı sağlardı. Demek ki bu halk Kılıçdaroğlu'nun ve onun ortaya koyduğu zihniyetin toplumsal bir karşılığı olmadığını gösterdi. Çırpınıyor çünkü 60 yıl önce kurduklar sistem Türkiye'yi tıkadı ve artık halk bu sistemi değiştirmek istiyor. Buna karşıda elbet çırpınacak, yalan doğru kendince birşeyler ifade etmeye çalışacak. O yüzden demokrasiye pranga vuruluyor, 'neresine vuruşuyor?' Şimdi çıkıyor diyor ki Kışlaya, camiye, okula siyaset girecek diyor. Neresinde yazıyor bu anayasa değişikliğinin hangi maddesinin hangi hükmü camiye, kışlaya, okula siyaseti gireceğini gösteriyor orayı göster. Nerede yazıyor bunu göster? 'Efendim her şey bir adamda toplanacak ya' Toplanmayacak yok böyle bir şey. Onu göster nerede?" dedi.

"CEVABINI ALIR"

CHP'nin söylemlerinin baştan aşağı yalan olduğunu ileri süren Aslan, "Bu yalanların her birinde tek tek biz milletimize anlatacağız. Maalesef şu anda Türkiye'nin en büyük yalancısı Kılıçdaroğlu'dur. Çok net ifade ediyorum. Bu konuda da sözümüzü esirgeyeceğimizi zanneden varsa görecekler sözümüzü esirgemeyeceğiz. Siyasi nezaketi olmayan insanların siyaseti nezaket bekleme hakları yoktur. O yüzden de siyasi nezaketten yoksun olan Kılıçdaroğlu bundan sonra aynı üslupla AK Parti camiasından cevabını alır ve alacaktır" diye konuştu.

"YALAN SÖYLÜYOR"

AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt ise "Yüzde 100 bildiğiniz bi konu da gözünüzün içine baka baka yalan söylüyor ve bunada kendi milletvekillerini inandırıyor. Şimdi buna benzer konularda ne diyorlar? Yasama yetkisini ortadan kaldıracağım. Şuanda kanun tekliflerini milletvekilleri yapıyor ama hiçbir zaman milletvekillerinin telkifleri kanunlaşmaz" dedi.

Haber Tarihi: 12 Şubat 2017 Pazar 16:16

YORUM YAZ

 • hakan yılmazhakan yılmaz1 yıl önce
  Yeni mi anladınız.
 • MUSTAFA AÇARMUSTAFA AÇAR1 yıl önce
  chp demek YALAN dolan talan zulüm istismar demektir KKoğlu zamanında yalan ZİRVEYE çıktı
 • mehmet karamehmet kara1 yıl önce
  hani soğukkanlı katiller olur ya,işlediği cinayeti hiç kılı kıpırdamadan anlatır.Ben de bay ke mala soğukkanlı yalancı diyorum.
 • BahoniBahoni1 yıl önce
  Bu adam konuşabiliyor mu?Sizde yanılıyorsunuz.
 • bekirbekir1 yıl önce
  Onu zaten millet biliyor.16 nisandan sonra tamamen yalan olacaktir.
 • fffdfffd1 yıl önce
  Akp liler chp ye suc atacaklarina anayasayi anlatsin anlatamayacak kasar kotuyse evet demenin anlami yok
 • aliali1 yıl önce
  Siyasetçi olupda yalan söylemeyen gösterin bana en yakını ..
 • Hy-hyHy-hy1 yıl önce
  Eksik söyledin bütün politikacılar aynıdır.Yemin ediyorum bir tane delikanlısına rastlamadım.
 • Mehmet koseMehmet kose1 yıl önce
  bu ulkede en durust insana yalanci diyen madem yalanciysa tek bir yalanini soğle 
 • Hep aynı teraneHep aynı terane1 yıl önce
  Akit haber yaparken muhalif partilerdeki kişilerin en çirkin fotoğrafların koyuyorsun. Neden
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018