'Türkiye'nin aşı saklama dolabı dünyaya örnek oluyor'

Sağlık Bakanı Akdağ, "Türkiye'de herhangi bir aşı saklama dolabının derecesi eğer aşıya zarar verecek seviyede değişirse, düşerse biz onu merkezden biliyoruz. Türkiye'nin bu sistemi bütün dünyaya şimdi örnek oluyor" dedi.

17 Mart 2017 Cuma 22:21
'Türkiye'nin aşı saklama dolabı dünyaya örnek oluyor'

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Köprüköy ilçesinde düzenlenen mitingin ardından ilçe hastanesini ziyaret etti ve hastane çalışanlarını tek tek selamlayarak sorunlarını dinledi.

Hastanenin poliklinik, acil servis ve doktor odalarını gezen Akdağ, hastanenin eksiklerini not aldırarak, kısa sürede giderilmesi talimatını verdi.

Akdağ, hastane ziyareti sırasında dikkatini çeken aşı saklama dolabı hakkında da gazetecilere bilgi verdi.

Akdağ, "Türkiye'de herhangi bir aşı saklama dolabının derecesi eğer aşıya zarar verecek seviyede değişirse, düşerse biz onu merkezden biliyoruz. Türkiye'nin bu sistemi bütün dünyaya şimdi örnek oluyor. Bugün Erzurum'un Köprüköy ilçesindeyiz, yine bir aşı saklama dolabımız var." ifadelerini kullandı.

İlçeye yeni hastane müjdesi

Akdağ, hastane ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada, 2007'de başka bir binayı hastaneye dönüştürdüklerini söyledi.

O günün şartlarında aciliyet durumundan bu dönüşümü yaptıklarını ifade eden Akdağ, "Dolayısıyla bu hastanemiz bizim bugünkü vizyonumuza uygun değil. O gün ki şartlarda acil olarak bunu yapmıştık ve ihtiyacımızı görmüştük. Ama şimdi Köprüköy'e kendi büyüklüğünde güzel bir hastane yapacağız." dedi.

Akdağ, hastane çalışanlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra beraberindekilerle karayoluyla Erzurum'a hareket etti.

Haber Tarihi: 17 Mart 2017 Cuma 22:21

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü