Türkiye'den silah resti: Çaresiz değiliz!

Almanya ile yaşanan silah satışı gerilimi ile ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Türkiye çaresiz değildir. Merkel'in açıklamasını daha doğru buluyoruz" dedi.

13 Eylül 2017 Çarşamba 00:09
Türkiye'den silah resti: Çaresiz değiliz!

 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel'in Türkiye'ye silah satışıyla ilgili sözlerine "Bu tür yaklaşımlar esasen bizim kendi milli savunma sanayimizin güçlenmesine vesile oluyor. Bu anlamda yerli ve milli üretimi artırıyoruz her alanda. Kendi savaş uçağımızı helikopterimizi üretiyoruz. Türkiye hiç bir zaman çaresiz değildir. " diye konuştu.MERKEL: TÜRKİYE'YE SİLAH İHRACININ TAMAMEN DURMAMASI GEREKİR 


Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, (Silah ihracatına ilişkin) "Türkiye'nin bize gönderdiği bütün büyük talepleri karşılamayız ki bunların sayısı az değil, silah satışını dondurduk" demişti.

Gabriel, "Eğer bir NATO üyesi talep ederse, Berlin'in silah göndermekle yükümlü olduklarını hatırlatarak bunun şu an mümkün olmadığını" belirtmişti.

Almanya Başbakanı Merkel ise  NATO ortağı Türkiye'ye silah ihracının tamamen durmaması gerektiğini söylemişti.

Haber Tarihi: 13 Eylül 2017 Çarşamba 00:09

YORUM YAZ

  • Suat AvniSuat Avni5 ay önce
    Kötü komşu adamı mal sahibi yapar. Çok şükür ki onların her dediğine he diyen satılmış yöneticiler devri kapandı. CHP iktidara gelmediği sürece böyle bir tehlike yok. Onlar sözde müttefiklerimiz kalleşçe ambargo uyguluyor biz daha iyisini yapıyoruz. Ateş gücümüz ve caydırıcılığımız artıyor. Cari açık azalıyor istihdam artıyor. İleride Pakistan ve Azerbaycan gibi dost ve kardeş ülkelere de ihraç ederiz. Acilen özel sektör yerli silah üreticilerine bütün kalibrelerde yivli silah yapma kabiliyetinin kazandırılması lazım. Sadece MKE'ye bel bağlarsak yandığımız gündür. Devlet sektöründeki hantallık muhtemel bir savaş durumunda çok büyük sıkıntıya yol açabilir.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 18.02.2018