Seçim 2019 Sayfası

Bakan Çavuşoğlu: Hangi ülke olursa olsun...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Teröristlere destek veren hangi ülke veya güç olursa olsun bizim için YPG/PKK'dan farkı yoktur" dedi.

22 Şubat 2018 Perşembe 12:19
Bakan Çavuşoğlu: Hangi ülke olursa olsun...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, devam eden Afrin operasyonuna ilişkin açıklamda bulunarak, "Teröristlere destek veren hangi ülke veya güç olursa olsun bizim için YPG/PKK'dan farkı yoktur" dedi.

Çavuşoğlu'nun sözlerinden satırbaşları:

"Her iki terör örgütünün işbirliği yaptığını ve Türkiye'ye karşı birlikte mücadele etmek istediğini görüyoruz. Bu terör örgütlerini buradan temizleyeceğiz. Suriye'nin sınır ve toprak bütünlüğü konusunu sık sık dile getirdik. Katıldığımız her toplantıda buna vurgu yaptık. En Soçi'de Astana'da, her yerde.

LİDERLER ZİRVESİ İSTANBUL'DA

Soçi'de yapılan liderler zirvesini İstanbul'da gerçekleştireceğiz. Dönüşümlü olarak devam ettireceğiz bunu. Esas bizim mücadele ettiğimiz YPG/PKK Suriye'nin topraklarını bölmek için var. Kendisinden olmayan herkesi de sürgüne göndermiştir.

TAVRIMIZ NET: HANGİ ÜLKE OLURSA OLSUN...

Bizim tavrımız net. PKK/YPG'yle mücadele eden hiç kimseye karşı değiliz. Çünkü terör hepimizin ortak düşmanı. Fakat YPG'yi korumak için buraya gelmek isteyenlere fırsat vermeyiz. Daha önce 5-10 araçlık konvoy oldu, gereken yapıldı. Bizim için hangi ülke olursa olsun fark etmez. YPG/PKK'ya destek olmak isteyenler bizim için eşittir YPG/PKK'dır, gereği yapılır"

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Şubat 2018 Perşembe 12:19

YORUM YAZ

  • yusufyusuf1 yıl önce
    bizim Allah tan başka dostumuz yok.Allah ın yardımı herzaman onun yolundan gidenlerin üzerine olsun
  • kahramankahraman1 yıl önce
    bu iran kadar hain devlet görmedim.daha üç beş sene önce iran nükleer konuda dünyadan tecrit edildiğinde türkiyenin ve brezilyanın işbirliği ile bunalımdan çıkmıştı,daha bir kaç ay önce iç karışıklık çıktığında halbuki irandaki türklere ufak bir sinyal verse onlarda ayaklansa iran devrilirdi fakat türkiye o halde bile iranın iç işleri dedi ve büyük bir destek verdi iran devrilmemesi için..bütün bunları görmeyen iran afrin konusunda türkiyeye sürekli köstek oluyor..neticede hainler yanii
  • Hakikat Hakikat 1 yıl önce
    Artık tavizli siyaset olmamalı kendi siyasetimizi belirlemeliyiz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019