Türkiye'den Hollanda'ya bir şok daha: Lağvediliyor!

TBMM Türkiye-Hollanda Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Soysal, bu hafta içinde dostluk grubunun lağvedileceğini açıkladı

15 Mart 2017 Çarşamba 12:58
Türkiye'den Hollanda'ya bir şok daha: Lağvediliyor!

TBMM'de 22. Dönem'den bu yana, her dönem kurulan Türkiye-Hollanda Parlamentolararası Dostluk Grubu, bu hafta içinde lağvedilecek.

Türkiye-Hollanda Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Bakanlar Kurulu'nun, dostluk grubunun lağvedilmesi kararına ilişkin, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

AK Parti Grubu'nun alacağı karar doğrultusunda gereceğini yapacaklarını belirten Soysal, bu hafta içinde Yönetim Kurulu'nun istifa edip, dostluk grubunu lağvedeceklerini ifade etti.

Dostluk Grubu'nda muhalefetten de üyelerinin bulunduğunu, onlarla da konuşacağını anlatan Soysal, Bakanlar Kurulu'nun aldığı prensip kararı çerçevesinde birkaç gün içinde konuyu netleştireceklerini bildirdi.

Soysal, Türkiye'nin referandumdan sonra konumunun, dünyadaki, bölgesindeki, Avrupa'daki ağırlığının daha da iyi olacağını Avrupa'nın da gördüğünü vurgulayarak, "Malum ülkeler, büyüyen, gelişen, ilerleyen Türkiye görmek istemiyorlar. Avrupa'da, ırkçılık, yabancı düşmanlığı, İslamafobi artıyor." diye konuştu.

Hollanda'nın yaptığının kabul edilemeyeceğini, uluslararası hukuka karşı yapılan, nezaket kurallarının dışında bir hareket olduğunu vurgulayan Soysal, bunların karşılıksız kalmayacağını, misliyle cevap vereceklerini belirtti.

Hollanda ile Türkiye'nin ticari ilişkilerinin ileri safhada olduğunu, doğrudan yatırımların bulunduğunu anlatan Soysal, "Bizim de orada iş adamlarımız, çifte vatandaşlarımız var. Bunu da görmemiz lazım, 450- 500 bin soydaşımız var. Alacağımız kararlarda bunları da önümüze koyup, bazı adımları atmamız gerekiyor." dedi.

Haber Tarihi: 15 Mart 2017 Çarşamba 12:58

YORUM YAZ

 • hasanhasan1 yıl önce
  Kafirlerle dostluk kurulmaz. Gidinmusluman ulkelerle dostluk grubu kurun.
 • ahmet öztürkahmet öztürk1 yıl önce
  Vayyyyyy beeeee ne kadarda sert bir yaptırım ve uyğulama süpersiniz,buna kargalar bile çirkin sesiyle gülerler,siz bu milleti iyice aptal yaptınız,yazıklar olsun
 • ercan ayercan ay1 yıl önce
  Bu yaptırımların hiç bir kıymeti yok Hollandanın umrunda bile değil hükümetin daha sertmisilleme yapmasını bekliyoruz ama benim hiç ümidim yok Olan yine oradaki türk vatandaşlarına ve ülkemizin itibarına olmuşdur.
 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün1 yıl önce
  Hollanda bir ayıbından  dost görünme utancından kurtulacak.
 • TurkTurk1 yıl önce
  Eminin çok umurlarında .. Yahu komikmisiniz nesiniz petrol , enerji , teknoloji , finans şirketlerine ekonomik yaptırım getirin bak ozaman ilgilerini çekebilir yoksa bu kafayla değil AB ye üye olma Nato üyeliğini bile koruyabileceğimizi sanmıyorum . Örnek Rusya kesti ilişkisini turist bile gelmedi gittik tıpış tıpış özürlerimizi sunduk . Olay bukadar basit ,, Tabi esip gürlediğin kadar damarlarında ki asil kana inanmanda şart yoksa Tıss
 • ihsan abiihsan abi1 yıl önce
  Bu haberin neresi Darbe.Hollanda ne zarar görür
 • NUR TALEBELERİ " EVET" DİYOR!..NUR TALEBELERİ " EVET" DİYOR!..1 yıl önce
  ÇOKISABETLİOLUR.BOYLEAŞAĞILIK FAŞİST NAZİARTIĞI BARBAR,DOSTLARDÜŞMANBAŞINA ! DERHALGÖÇMENANLAŞMASIİPTALEDILSİN !...
 • KemalKemal1 yıl önce
  Allah Aşkına bunun neresi darbe,yapmayın !
 • Hakan ErayHakan Eray1 yıl önce
  Koşun durmayın HOLLANDA peynirleri, elbiseleri, parfümleri almaya koşun. Ne duruyorsunuz onlarn çaylarını kahvelerini alın para kazansınlar sonrada bize arkadan vursunlar. Hadi kadınlar ev kadınları hadi ..
 • hercaihercai1 yıl önce
  ''Avrupa'da, ırkçılık, yabancı düşmanlığı, İslamafobi artıyor." diye konuştu. Tamam anladik, ama hala AB ye girmye niye calisiyorsunuz? Bnece ilk o iptal edilmeli!
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018