Türkiye'den 5 bin km uzakta Milli Görüş Partisi kurdular!

Somali Ulusal Partisi Genel Başkanı Abdulrezzak Webri Türkiye'ye gelerek Saadet Partisi teşkilatlanma çalışmalarını takip etti. Webri, "Şahsiyetli siyaset Erbakan Hoca'nın görüşüyle yapılır" dedi.

09 Şubat 2018 Cuma 22:30
Türkiye'den 5 bin km uzakta Milli Görüş Partisi kurdular!

Somali Ulusal Partisi Genel Başkanı Abdulrezzak Webri, Türkiye'ye gelerek Saadet Partisi teşkilatlanma çalışmalarını takip etti.Webri, ülkesi Somali'de Milli Görüş'ü ve merhum Necmettin Erbakan'ın fikirlerinin partilerinin temsil ettiğini söyledi.

Webri, çalışmaların ilk adımını önce Ankara'da yaparak, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu ziyaret etti. Ardından pilot bölge seçilen Saadet Partisi Bağcılar İlçe Başkanlığı nezdinde çalışmalara katıldı.

Milli Gazete’ye konuşan Webri, “Benim Necmettin Erbakan Hoca’yı tanıma dönemim üniversite yıllarımda oldu. Daha yirmili yaşlarımda Hindistan’da üniversite eğitimi gördüğüm sırada Kuveyt’te basımı yapılan “El-Müctema” dergisinde Erbakan Hoca’yı görmüştüm. O zamanlar İslam âlemi gerçekten kötüye gidiyor ve her şey neredeyse çığırından çıkacak duruma gelmişti. Dergiyi okumaya başladığımda ilk gözüme Erbakan Hoca takılmıştı. Tabii bu arada dergide İhvan-ı Müslim olmak üzere birçok İslami yapı da yer alıyordu. Ancak gözüm ve kalbim Erbakan’ı o anda kendine çekmişti. Çok etkilenmiştim, Hocamız hakkında makale yayınlanmıştı. O satırları daha ilk okumaya başladığımda etkilendiğimi anlıyordum. Makalenin ana başlıklarından birisi de Erbakan’ın İslam coğrafyasında ve dünyada bozulan İslam düzeni tekrardan nasıl düzeltilebilir bunun cevapları yer alıyordu. 1983 yılına ait olan bu makale, benim bu yolda olma nedenimin en büyük sebebidir” dedi.

 ERAKAN HOCA İSLAM ALEMİNİN MANEVİ LİDERİDİR

“Erbakan Hoca, Dünya ve İslam aleminin manevi lideridir” diyen Webri, “İnşaallah biz iktidara geldiğimizde Erbakan Hoca’nın fikri ve çalışmalarını Somali’ye hâkim kılacağız. Ben inanıyorum ki, bir gün İslam Birliği kurulacaktır, bu da Millî Görüş’le mümkün olacaktır” diye konuştu.

 

 

Haber Tarihi: 09 Şubat 2018 Cuma 22:30

YORUM YAZ

 • YusufYusuf9 ay önce
  Bizim gozumuzde de sen gudulensin
 • Boncuk mu var?Boncuk mu var?9 ay önce
  Allah akıl fikir versin; manyak mısınız olm siz yaa?
 • şuurluşuurlu9 ay önce
  elin adamı bile söylüyor tek çaresaadet;;,,,,
 • Ayyıldız Ayyıldız 9 ay önce
  Evvela şu 'ruhiye' diyorum ki, onlar dediğin kişilerle bugün hayır dedikleri kişi el sıkıştı görüştü. Sen kendine bak necisin.İkinci olarak Muhterem Hocamız Erbakan'ı maalesef bir-tek onun mensubu olduğu bu ülke insanı anlamadı.Zaten kendisi de derdi ya ' beni siyonistlerin anladığı kadar kendi insanımız anlasa bu iş biter! Bak işte taaa beşbin km. öteden insanlar onu anlamış ama bizim ruhsuz Ruhiler hala hık mık ediyor. Hoş akitin bu yorumu yayınlayacağınıda zannetmiyorum ama hakkı söylemek adına yinede yazayım dedim.
 • MuratMurat9 ay önce
  Erbakan hocanin oglunu bekliyoruz
 • Fatih BayüstFatih Bayüst9 ay önce
  Bencede Erbakan Dahi bir insandı Allah rahmet eylesin. Lakin Saadet Partisi fikir değiştirerek tamamen Teröristlere destek veriyor ve Chp, Hdpkkya arka çıkıyor.
 • Ruhi Ruhi 9 ay önce
  ..... onlar benim gözümde hayirci ve öylede kalacak

Günün Karikatürü

16 Kasım 2018