'Türkiye, yatırım ortamı için gayet elverişli'

Ülkenin geçen yıl çok zorlu bir süreçten geçtiğini hatırlatan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Şu anda Türkiye yatırım ortamı için gayet elverişli. 2019'a kadar bir seçim yok." dedi.

11 Eylül 2017 Pazartesi 11:20
'Türkiye, yatırım ortamı için gayet elverişli'

FETÖ'nün hain darbe girişiminin hemen ardından çeşitli terör örgütlerinin organize bir şekilde Türkiye'ye saldırdıklarını aktaran Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent  Tüfenkci,  bunların amaçlarına ulaşamayacaklarını ifade etti.

Özellikle Avrupa'da birtakım devletlerin FETÖ terör örgütünün lobisinin etkisiyle Türkiye aleyhine döndüklerinin altını çizen Tüfenkci, "Bütün bunların amacı Türkiye'nin gelişmesini, büyümesini önlemek. Oysa Türkiye insanının refah düzeyini artırma, millete hizmet etme noktasında  Cumhurbaşkanı'mız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yoluna devam edecek."  diye konuştu.

"ÇARKLARIN DURMASINA MÜSAADE ETMEDİK"

Çağdaş dünyanın değerlerini savunduğunu ifade eden Avrupa Birliğinin bu değerlerden çok uzaklaştığını aktaran Tüfenkci, bazı şeylerin görülmediğini kaydetti.

Türk milletinin 15 Temmuz'da demokrasiye, milli iradeye sahip çıktığını kaydeden Tüfenkci, şöyle devam etti:

"Askeri azınlığın geliştirmiş olduğu bu darbe girişimini önleyerek sivil iradeye sahip çıktı. Demokrasiyi, hukuku savunan ülkeler hem bu hukuksuzluğu hem de bir milletin demokrasi mücadelesini maalesef görmedi, görmek  istemedi. Bu noktada hükümetimiz almış olduğu tedbirlerle, teşviklerle ekonominin  çarklarının durmasına, sanayinin, üretimin çarklarının durmasına müsaade etmedi.  Gerek kredi garanti fonuyla piyasalara verdiğimiz desteklerle gerekse 2016  yılının sonunda çıkardığımız menkul malların rehni yasasıyla beraber ekonomimizi  durdurmadık."

İstikrardan, güvenden, huzurdan, birlik ve beraberlikten  vazgeçilmemesi gerektiğini söyleyen Tüfenkci, "Şu anda yatırım ortamı Türkiye  için gayet elverişli. 2019'a kadar bir seçim yok. İnsanlar bu zamana kadar  önlerini görebiliyorlar. 2019'daki seçimi inşallah Türkiye istikrardan yana,  birlikten, beraberlikten yana kullanırsa 2023'e doğru hedeflerine yaklaştırarak  devam eder." diye konuştu.

Haber Tarihi: 11 Eylül 2017 Pazartesi 11:20
  • önce güvenlikönce güvenlik4 ay önce
    Sayın gümrük BakanımGümrüklerdenTürkhalkınıhedef alan zarırlıürüngeçişleriniimkanvermeyin örnEkçayıçayıflamailaç ları oyuncaklarbilgisayaroyunları. Gel geç hanıolmasınGümrükler buralarda çalısanlar okulda özelbölümlerdeyetiştirin.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 23.01.2018