THY-TR Çıkışlı % 10 İndirim

Türkiye savunmada çağ atladı

Türkiye son yıllarda ağırlık verdiği savunma sanayiinde resmen çağ atladı.

12 Ocak 2018 Cuma 21:55

Türkiye son yıllarda ağırlık verdiği savunma sanayiinde resmen çağ atladı. Eskiden satın aldığımız birçok savunma ürününü artık kendimiz üretebiliyoruz. Bunun yanında ihracat yeteneği olarak da kayda değer bi artış yaşadık.

Savunma ve havacılık sanayisinin son yıllarda gösterdiği gelişim, çeşitli platform, sistem ve yeteneklerin yurt dışı pazarlarda talep edilmesini sağlıyor. Bu alanda faaliyet gösteren firmaların ihracatın yanı sıra ortak üretim, teknoloji transferi, ortak yatırım gibi yöntemleri kullanması uluslararası pazarlarda yeni kapıları açıyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin geçici ihracat verilerine göre, savunma ve havacılık sektörünün geçen yılki ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 3,72 arttı. Böylece 2016'da 1 milyar 677 milyon 116 bin dolar olan sektörün ihracatı, 2017'de 1 milyar 739 milyon 453 bin dolara yükseldi.

Haber Tarihi: 12 Ocak 2018 Cuma 21:55

YORUM YAZ

 • zalime merhamet mazluma ihanetirzalime merhamet mazluma ihanetir9 ay önce
  laik batıcı aydın çağdaşım diyenlere bisorarmısınızbunlarmı insanın işini aşını doyuruyo oğluna bilgisayar alıyo istediğini alıyo tatile gönderiyo yoksa bu teknolojimi iş aş oğluna bilgisayar iş sağlıyobide teröristi destekliyecen sonra terör vardiye bağıracan sonra hırıstiyan aleminden milyarlarca dolarlık silah alıp o üretiğiniz hırıstiyanların desteklediğiniz sığınma verenlerin silahını aldırıpsonra teröriste piknik yapıyolardı diyecen beynini kiraya vermedinde neyaptın sonra benim maşın az yetmiyo diyecen aklın yoksa tersini düşün oda yokki düşünesin
 • hsyn2802hsyn28029 ay önce
  İnsanları öldüren silahları yapmakta çağ atlarken neden toplumlar adalet içinde yaşamakta ilkel kalıyoruz.
 • Alaettin kılıç Alaettin kılıç 9 ay önce
  helikopteri yapıp sattık mi ne oldu seri üretim yok nasıl yetişecek taleplere acemi iş yapmıyoruz herhalde
 • Alaettin kılıç Alaettin kılıç 9 ay önce
  helikopteri yapıp sattık mi ne oldu seri üretim yok nasıl yetişecek taleplere acemi iş yapmıyoruz herhalde

Günün Karikatürü

23 Ekim 2018