Seçim 2019 Sayfası

Türkiye, Rusya ve İran arasında kritik zirve

Türkiye, Rusya ve İran; Suriye konusunu görüşmek üzere 2 hafta içerisinde Astana'da toplanacak.

19 Şubat 2018 Pazartesi 17:41
Türkiye, Rusya ve İran arasında kritik zirve

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İranlı ve Rus mevkidaşlarıyla yaptığı görüşmesinde İstanbul'da bir Suriye Zirvesi'nin toplanması kararlaştırılmıştı.

İstanbul'da yapılacak zirveden önce üç ülkenin dışişleri bakanlarının Astana'da toplanacağı duyuruldu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Rus ve İranlı mevkidaşları Sergey Lavrov ve Cevad Zarif'le yapacğı üçlü Astana toplantısının İstanbul'daki Suriye Zirvesi'nden iki hafta önce olacağı belirtildi.

İLK ZİRVE SOÇİ'DE YAPILMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin katıldığı üçlü zirvenin ilki 22 Kasım 2017'de Rusya'nın Soçi kentinde gerçekleştirilmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Şubat 2018 Pazartesi 17:41

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Nisan 2019