Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanından 'Bolu' açıklaması

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Akyüz, Bolu'nun önümüzdeki süreçte oryantiring merkezi olacağını belirterek, "2018 yılında Bolu'da çok şey yapacağız." dedi.

14 Kasım 2017 Salı 15:05
Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanından 'Bolu' açıklaması

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz, Bolu Belediyesi tarafından organize edilen "Spor Kenti Bolu" konferansına katılmak için geldiği kentte, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2017'de birçok etkinlik ve yarışma düzenlediklerini kaydetti. 

Yıl içinde 50'nin üzerinde yarışma yaptıklarına değinen Akyüz, yurt dışında gerçekleştirilen yarışma ve şampiyonalara da iştirak ettiklerini, uluslararası arenada da güzel başarılar yakaladıklarını belirtti.

Bolu'nun Türkiye Oryantiring Federasyonu ile hızlı bir birliktelik sağladığını ifade eden Akyüz, şöyle konuştu:

"Bolu önümüzdeki süreçte oryantiring merkezi olacak. Bu kadar harita ile buna doğru gidiyoruz. Bugüne kadar tek seferde hiçbir belediyeden 9 ayrı yerde bu kadar kilometrekarelik bir alanın haritası için destek almadık. Bu bizim için önemli bir tesis kazanımıdır." Türkiye genelinde bugüne kadar çizilmemiş oranda harita çizimi yaptık. Bir yıl içinde 68 kilometrekarelik alanın haritası çizildi. Bu çok önemli. Bunu belediyelerimizin desteğiyle yapabildik. Federasyon olarak çok düşük bir ücret takviyesiyle bunları yaptık."

"2018'de çok şey yapacağız"

Şu anda Bolu'da da harita çizim işlemlerinden 2'sinin yurt dışından gelen haritacılar olmak üzere toplam 5 kişiyle devam ettiğini kaydeden Akyüz, "2018 yılında Bolu'da çok şey yapacağız. 23 kilometrekarelik bir alanın haritası çiziliyor. 7-8 Nisan 2018'de Bolu'da Türkiye Oryantiring Şampiyonası yapacağız. Sporcular Türkiye'nin farklı illerinden Bolu'nun farklı arazi yapısıyla tanışacaklar. Bu bizim için çok önemli." şeklinde konuştu.

Uluslararası Oryantiring Federasyonu Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Başkanının, Türkiye Oryantiring Şampiyonası'nın olduğu tarihlerde 12 ülkenin federasyon başkanını Bolu'ya davet ettiğini belirten Akyüz, "Haritaları gösterip, Bolu'yu tanıtarak ülkelerin ikili kamplar yapmasını sağlayacağız." dedi

Kaynak: AA

Haber Tarihi: 14 Kasım 2017 Salı 15:05

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 18.02.2018