"Türkiye emlak pazarı dünya metropolleriyle kıyaslanacak seviyeye geldi"

ERA Türkiye; tarafından 12-14 Nisan tarihlerinde KKTC'de gerçekleştirilecek IBC Türkiye 2016’da konuşacak olan dünyanın 1 numaralı satış otoritesi Aaron Sansoni, Türkiye pazarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sansoni "Türkiye emlak sektörü geçtiğimiz 5 yıl içinde global şehirlerle karşılaştırılabilir ölçüde büyüdü ve bu büyümenin devam edeceğini düşünüyorum" dedi.

ERA Türkiye; alanında uzman isimlerle yerli ve yabancı broker ve gayrimenkul danışmanlarını bir araya getirecek dev bir organizasyona imza atıyor. Kıbrıs'ta 12-14 Nisan tarihlerindegerçekleşecek olan, konferans, sosyal etkinlikler ve ödül organizasyonunun yer aldığı 'ERA IBC Türkiye 2016’da, dünyanın 1 numaralı satış otoritesi Aaron Sansoni mükemmel satışın sırlarını anlatacak.

Son 10 yıldır dünyayı dolaşarak deneyimlerini paylaşan dünyanın 1 numaralı satış otoritesi Aaron Sansoni, bu zamana kadar 14’ten fazla ülkede, 2 milyondan fazla insana eğitim verdi. ‘ERA IBC Türkiye’de broker ve gayrimenkul danışmanlarına 1.5 saatlik konuşma yapacak olan Sansoni, “Hangi ülkede yaşadığınızın bir önemi yok, hangi bölgede yaşadığınızın ya da geçmişinizin de… Sizlere milyon dolarlık danışmanlar olmanız için yardım etmeye geliyorum” diyor.

Türkiye gayrimenkul sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sansoni, Türkiye’nin emlak sektörünün geçtiğimiz 5 yıl içinde global şehirlerle karşılaştırılabilir ölçüde büyüdüğünü söyledi. Sansoni, "Bu büyümenin yerel ve uluslararası yatırımcılar için iyi yatırımlarla istikrarlı bir şekilde devam edeceğini umuyorum. Emlak endüstrisi küresel olarak değişiyor. Teknoloji, alıcılara ücretleri azaltmak için teklif ve küresel erişim sunuyor. Emlak acentelerinin pazardaki konumlandırmalarını ve algıyı geliştirmeleri gerekiyor. Tüketiciler de satın alma yolunu ve emlak acenteleri gibi hizmet esaslı işlerden beklentilerini değiştirdiler. Marka, sonuç, eğitim, hizmet ve sistemlere sahip kendilerine en iyi fiyatı verecek olan emlak ofislerini arıyorlar.

Bir endüstride herhangi bir değişim olduğu gibi, eğer kendilerini değişimle geliştirebilirlerse emlak acenteleri ve emlak işi içinde kendi pazar paylarını yükseltecek birçok fırsat vardır. Değiştiremezler ise gelecek 5 yıl içinde sağ kalamayacaklardır.

Benim dünya çapında ün kazanmış iş ve satış eğitimimi Kıbrıs’ta, ‘ERA IBC Türkiye’ye getirmekten ve rekor sürede multimilyoner olabilmek için dünya genelindeki öğrencilerimin kullandığı tam formülü acentelerle paylaşacağımdan dolayı mutluyum” dedi.

Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük gayrimenkul yatırım danışmanlık firmalarından ERA, bugüne kadar gerçekleştirdiği seminer, konferans ve etkinlik faaliyetlerinin hepsini bünyesinde barındıran yerli yabancı tüm gayrimenkul danışmanları ve broker'ları bir araya getirecek büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 12-14 Nisan tarihlerinde KKTC’de gerçekleşecek olan 'ERA IBC Türkiye 2016'da gayrimenkul danışmanlık sektörü her yönüyle masaya yatırılacak.

Turkey International Business Conference (IBC Türkiye), 3 gün boyunca KKTC’de Kaya Artemis Otel'de gerçekleşecek. Düzenlenecek organizasyonun konferans alanında uzman ve birbirinden değerli konuşmacılar bilgi ve deneyimlerini paylaşacak. Konuşmacılar arasında ERA Avrupa Başkanı Başkanı Francois Gagnon, Cosmomia Kurucusu Arcan Okan Kurşun, Vesram Türkiye Başkanı Hakan Eren, Tiyatro Oyuncusu ve Müzisyen Taylan Erler ve basketbol antrenörü Çetin Yılmaz yer alacak.

'IBC Türkiye 2016'da, ‘2015 Yılı ERA Ödüllendirme Sonuçları’ da açıklanacak. Ödüller düzenlenen gecede başarı sıralamasına göre ödül sahipleri ile buluşacak. Paylaşımların, yeni network’lerin bir arada olacağı organizasyonda ödül gecesine Grup 1900 de renk katacak.