Türkiye elini masaya vurdu, ABD rahatsız

Rus köşe yazarı İgor Molotov, Türkiye ile ABD arasında yaşanan gerilime ilişkin çarpıcı detaylara değindi.

11 Ekim 2017 Çarşamba 10:56
Türkiye elini masaya vurdu, ABD rahatsız

ABD Konsolosluğu çalışanı Metin Topuz, FETÖ bağlantıları ortaya çıkınca gözaltına alındı. FETÖ soruşturmasının derinleştirilmesinden sonra iki ülke arasında ilişkiler gerildi ve karşılıklı olarak vizeler askıya alındı. Türkiye ile ABD arasında yaşanan bu siyasi kriz, RT köşe yazarı İgor Molotov tarafından değerlendirildi.

ABD NEDEN RAHATSIZ

Türkiye'nin Fırat Kalkanı Harekatı ve İdlib operasyonunu işaret eden Rus yazar, Türkiye'nin artık elini masaya vurduğunu ve Ortadoğu'da temel güç haline geldiğini belirtti. İgor Molotov bu gelişmelerin yanında, Türkiye ile Rusya arasındaki askeri yakınlaşmanın da Amerika'yı ciddi bir şekilde rahatsız ettiğini belirtti.

"ÖZENLİ PUTİN, GÜÇ DOLU ERDOĞAN"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki görüşmeye de değinen İgor Molotov, "Her iki lider Ortadoğu'nun yeni tarihini açtı. Bu tablonun seyrine doyum olmazdı: özenli Putin ve güç dolu Erdoğan." ifadelerini kullandı.

DARBE GİRİŞİMİNİN ARKASINDA ABD VAR

Rus yazar Molotov, yazısında şu ifadelere yer verdi: "Darbe girişiminin arkasında ABD'nin durduğu uzun zamandır ifade ediliyor.

ERDOĞAN'IN BAĞIMSIZLIĞI

Washington, Erdoğan'ın bağımsızlığından ve Rusya'yla askeri ve siyasi ittifaktan büyük rahatsızlık duyuyor. ABD ve Avrupa'da, Erdoğan'ın devrilmesi lehine enformasyon desteği hazırlığı yapıldı. Batı gazetecilerinin Erdoğan için kullandığı sıfatlar ise gazetecilik etiğinin dışına taşıyordu. Bunun özel girişim olduğunu söylemenin hiçbir anlamı yok. Türk liderine karşı amaçlı bir saldırı yürütüldü."

Haber Tarihi: 11 Ekim 2017 Çarşamba 10:56

YORUM YAZ

  • OkOk4 ay önce
    Biz kendi gucumuze inandikca guvendikce bileyimizi hic bir millet bukemez O yuce Allah'in izniyle.......

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 25.02.2018