Türkiye düşmanı Cem Özdemir'e bir şok daha

Türkiye düşmanı Cem Özdemir, kendi partisinden yediği veto nedeniyle dışişleri bakanlığından vazgeçmek zorunda kaldı.

11 Kasım 2017 Cumartesi 16:00
Türkiye düşmanı Cem Özdemir'e bir şok daha

Birlik Partileri CDU/CSU, liberal FDP ve Yeşiller arasında iki haftadır devam eden “Jamaika Koalisyonu” ön görüşmelerinden sızan bir haber, Alman siyasetinde sürpriz olarak nitelendi.

Cem Özdemir’in adı olası koalisyonda haftalardır dışişleri bakanlığı için geçiyordu. Özdemir daha önce yaptığı açıklamalarda, bu bakanlığı üstlenmeye hazır olduğu mesajını vermişti.

GİZLİ TOPLANTIDA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI YOK

Ancak koalisyon görüşmelerine katılan kaynaklar, koalisyon görüşmeleri öncesinde Özdemir’in, partisinin önde gelenleriyle gizli bir toplantıda bir araya geldiğini ve hükümetin kurulması durumunda çevre, tarım veya ulaştırma; ek olarak da sosyal işler bakanlıklarına talip olmak istediklerini aktardığını bildirdiler.

KENDİ PARTİSİ İSTEMİYOR

Son günlerde Yeşiller içinde bazı siyasetçilerin, Özdemir’in dışişlerine geçmesine karşı tavır koyduğu ve bu pozisyon için partinin sol kanadından Jürgen Trittin’i gündeme getirdikleri de basına yansıdı.

Ayrıca Alman medyasında, Cem Özdemir’in olası dışişleri bakanlığının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetine yönelik sert açıklamaları nedeniyle iki ülke arasındaki gerilimin artmasına neden olabileceğinden karşı çıkılıyordu.

Haber 7

Türkiye düşmanı Cem Özdemir'e partilisinden şok

Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 16:00
  • ArslanArslan2 ay önce
    Bu ma..uk cerkes asilli. Ailesi 100 sene önce ermeni zulmünden kacip osmanliya siginmistir daha sonra Almanyada ermeni yasasina soykirim yoktur diyen kisidir.Maalesef 2016 daki yasa teklifini veren kisilerdendir Yani Vatan hainidir

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 19.01.2018