Türkeş'ten sert açıklama: Ülkü Ocakları'nın düştüğü hal üzücü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in kurduğu ve gelişmesine özen gösterdiği Ülkü Ocakları’nın bugün içine düştüğü durumun üzüntü verici olduğunu söyledi.

Türkeş'ten sert açıklama: Ülkü Ocakları'nın düştüğü hal üzücü
Eklenme: 17 Nisan 2017, 14:56

Referandum kampanyası sırasında eleştirdiği Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un 'davayı satmakla' suçladığı Tuğrul Türkeş yazılı açıklama yaptı.

Ülkücü hareketin, Türk insanının ülkesini tanıması ve sevmesi esaslı başlatıldığını, yarının büyük ve müreffeh Türkiye’si idealine ulaşmanın hedeflediğini belirten Tuğrul Türkeş, şöyle dedi:

"Merhum Türkeş’in işaret ettiği bu ülkü doğrultusunda çalışan ve çabalayana da ülkücü denir. Bu hedefi şaşıran, bu doğrultuda çabalamayan insanların, içinde veya başında bulunduğu kurum ve kuruluşların adı ne olursa olsun orası merhum Alparslan Türkeş’in kurduğu ülkü ocakları değildir. Nefsini ve şahsi çıkarlarını her şeyin üstünde tutarak, Türkeş ailesine saldıracak kadar gözü dönenlere de ülkücü demek mümkün değildir. Çıkar odaklı çeteleşerek, bir kişi ya da bir kuruluşun güvenlik görevlisi gibi hareket etmek bir Bozkurt’un yapacağı iş değil, olsa olsa çakalların ya da başka mahlukatın işi olsa gerektir. Güzel Türkçemiz ile söylemeye çalıştıkları herzeleri kuş ciklemesinde (yani 160 karakter’de) dahi beceremeyen; ne imlası, ne de sözcükleri ile Türkçeyi kullanamayanların ülkücülükten bahsetmeleri söz konusu bile değildir."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, 15 Temmuz darbe girişiminde sessiz çoğunlukların, darbeye karşı bedenlerini siper ettikleri yerde; bir yere saklanıp sonuca göre şekil almak üzere sabahı bekleyenlerden ülkücü olmayacağını ifade etti.

Türkeş, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Türkiye ve Türk Dünyası ile ilgili meselelere ilgisiz onların önceliği yapamayanların gereksiz gürültüleri beyhudedir. Kırım’ın işgalinde sessiz, Tayland’daki Uygur Türklerine ilgisiz, Kerkük Türklerinin paçavraya karşı (bayrak) kavgasında hareketsiz duranların; koruma ve güvenlik sağlama iddia ettikleri firmalar nezdinde karizmalarının çizildiğini düşünüp, salyalı ağızlarıyla bağırmaları yakışıksız davranıştan öteye bir şey değildir."

''ÇAKIR KEYF SAATLERİNDE ATILAN TWEETLERLE HİÇBİR ŞEY ELDE EDİLEMEYECEĞİN, EN İYİ BİLMESİ GEREKENLER ÜLKÜCÜ HAREKET OLMALI''

Ülkücünün, ’Türkiye’nin nerede olduğunu ve nereye doğru gittiğini bilen adam/adamlar demek’ olduğunu belirten Tuğrul Türkeş, sözlerine şöyle devam etti:

"İngilizin önerdiği Cumhurbaşkanı adayını arz edenlerin, Okyanus ötesinin talimatlarıyla koalisyonların kurulmasına engel olunduğu safhada, Türkiye kaosa sürüklenirken yanlış tarafta duranların, kişisel korumasını öncelikleyen şahsiyetlerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti yönetimi ve yöneticileri hakkında tek bir söz söyleme hakları bulunmamaktadır. Demokrasi ve hukuk içinde yarının büyük Türkiye’sini kurma gayretlerinde, sadece fren görevi görenlerin ne işe yaradıklarını artık görmeleri gerekir. Bir liderleri varsa onu dinlemeden hareket edenlerin veya (ihtimal vermemekle birlikte) liderlerinin talimatı ile yapıyorlar ise bu yaptıklarının yakışıksız olduğunu idrak etme zamanları gelmiş ve geçmektedir. Çakır keyf saatlerinde atılan tweetlerle hiçbir şey elde edilemeyeceğini en iyi bilmesi gerekenler Ülkücü Hareket olmalıdır. Ülke meselelerini iki adet çakaralmaz ile çözeceğini zanneden zavallıların Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin cesametini ve gücünü bilmedikleri veya azımsadıkları aşikardır. Kendilerine yapılan bir ağabey uyarısından ders almak yerine, havlamak bir Bozkurt’un yapacağı iş değildir. Liderim dedikleri şahsiyete eleştiriler yapıldığında aynı duyarlılığı göstermeyenlerin kendi nefisleri söz konusu olduğunda kurumları bu kadar hoyratça kullanmaları kabul edilemez."

Tuğrul Türkeş açıklamasının devamında, "Merhum Türkeş’e bağlı olduğunu iddia edenlerin, Türkeş’in fikirleri, dünya görüşü ve ideolojisi doğrultusunda kendi oğlunu bile yetiştiremediğini söylemeleri ve bu beyanları ile; kendilerinin sıfırlandığını idrak etmemeleri de zavallılıklarının ayrı bir göstergesidir. Son günlerde yapılan sorumsuz sözler ve açıklamalar nedeniyle yukarıda belirttiğim görüşlerimi 50 yıllık şanlı geçmişin her safhasında yer alan ülkücü camia ile, Türk milliyetçileri ile ve Türk milleti ile paylaşmayı uygun buldum" dedi.

 
Haber Tarihi: 17 Nisan 2017, 14:56
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Al-i Osmanlı

Sözdemir sözümüz sana. Söyleminde doğru bir taraf var. 20 yıldır koltuğa yapışan dedin. Evet bu doğru. Bizde 20 yıldır diyordukki bundan bir cacık olmaz gelin değiştirin. Ama ısrarla her seçim vermeye devam ettiniz. Ne hikmetse bu referandum da ilk defa devlet ve milletimizin yanında bir karar aldı. Onda da siz yan çizdiniz. Ne zaman ırkçı kafatasçı zihniyeti bırakıp Türkiyeli olacaksınız. Ne zaman kardeş olacağız. Dağda PKK hayır derken siz kimin için hayır dediniz. Azıcık akıl feraset varsa düşünün.

Cevapla

Tuna han

Aminn

Cevapla

Gökhan

İftira atma köpekliğin aşalık konuşmanın luzmü yok

Cevapla

Kultigin

Ulkucu olmayanlar yanlis degerlendirme yapiyorlar. Her cemiyette yanlis yapanlar olabilir. Bu kendi yanlisidir. Ulkuculerin bir kismi su gunlerde parti ici muhalefet nedeni ile kafalari karisik. Bunlar gecici sorunlar. Toptan ulkuculere iftira atmak gunahtir,vebaldir.

Cevapla

Harun

Rezillik hdp ile chp ile amerika ve avrupayla yunanla ermeniyle kukla fetoyle is tutarak tugrul turkes gibi bir alp e dil uzatmaktir terbiyesizler bir donunde hangi saftasiniz bir mukayese edin hacli kopekliginemi attiklara kemikleri kemirerekmi turkesin yolundan gideceksiniz titreyin ve kendinize gelin aksi takdirde osmanli tokadinin tadina bakarsiniz

Cevapla

Fetösavar

Tuğrul Türkeş Ak Parti genel Başkan yardımcımısımı Başbakan yardımcısını

Cevapla

Cem Atilkan

Turk-Islam' dan Islami atar Turklugu birakirsan olacagi budur. Zamanin da Yazicioglu, bosuna ayrilmadi bunlardan.

Cevapla

Sozdemir

20 senedir koltuğa yapışıp kalan birisine lider demeyiz biz. Saygı görmek isteyenler önce saygı göstermeyi bilecekler. Lidere sorgusuz sualsiz biat eden insanlar olsaydık sembolümuz kurt değil koyun olur du. Bizim değişim taleplerimize kulak tıkayan bir koltuk sevdalısı bencilin arkasından gidecek kadar ahmak değiliz.

Cevapla

alper

Oysa bahceli, erdogan ve hukumetn kendi dedigine gelip , pkk ile amansiz bir mucadele sürdürdügu icin hukumete yaklasmis,desteklemişti. O zaman guya ulkucuyüm,milliyetciyim diyenler,niye bu tutum icine girdiler. Yazik. Velhasili ulkuculuk falan kalmamis, gayri millilerin etkirsinde kalan bir topluluga donusmus durumdalar . Cevremde de goruyoum ,ayni diger unsurlar gibi tek dertleri ,hinclari, kinleri erdogan ve akp

Cevapla

Arif

Arkadaşlar gerçek ülkücüler evet dedi onların hakkini yemeyin, sizin mhpyi suçlamaniz akşenerin işine yarar, bölünmüş mhpnin kime ne faydası olur yeni sistemde, Akp den en az%7 kayıp var, eski BB, ve CB ni evet diyemedi unutmayınız. Bahçeli olmasa meclisten halka oylama gelmezdi.

Cevapla

mesut cem bayima

meral aksenerin fetocu a merika israil ve batinin ajani meral akseneri ne oldugu belli olmayan bu kadini kendine lider secen zaten erkeklikle alakasi olmayan kilibik sahsiyetler bari ulkuculugu ve mhpyi kullanmayin millet enayi degil her seyi goruyor ve biliyoruz

Cevapla

Önce vatan

Milli olup da hayır diyen güruh, bir zahmet mhpden ayrıldım. Partiyle alakaları yok. Ya bir kuyruk acıları var ya da düpedüz gizli fetöcü bunlar. Çıkar için davalarını unutanlar. Biraz erkek olun. Feto adam mı ki onun yatağını seçiyorsunuz.

Cevapla

Önce vatan

Milli olup da hayır diyen güruh, bir zahmet mhpden ayrıldım. Partiyle alakaları yok. Ya bir kuyruk acıları var ya da düpedüz gizli fetöcü bunlar. Çıkar için davalarını unutanlar. Biraz erkek olun. Feto adam mı ki onun yatağını seçiyorsunuz.

Cevapla

alattin kılıç gurun .

böyle olmaşı gerekli ülkücü turklüks te taviz vermez mesela Alpaslan timsali bıyıklar duruş aynı olmalı namaz niyaz tavizsiz haftalık deyil normal devam etmeli hal ve hareketlerine İslami yaşayıp yaşatmayı örnek olmalı gecmisliyle gurur duymalı yolunu ahlakını benimsemeli ATAMI SEVERİM DİKTİR BAŞIMIZ .YURDUMA YAN BAKTIN ÇATAR KASIMIZ .HER KARIŞ YERİNE YEMİN ETMİŞİZ YEDİDEN YETMİŞE ÖLENE KADAR

Cevapla

Mehmet

Sayın ülkücülere sesleniyorum bundan 40 seneki ülkücülerle şimdiki ülkücüler arasında büyük ucurum var eskiden ülkücüler merti açık sözlüydü tek şeye inanırlardı ama seneler sonra bozuldular ulusal kanala çıkınca bu kişilerin ülkücülüğü ayaga düşürdüler eskiden hac ile hilal için carpışırdı şimdi tek şey soruyorum ulusal kanalım bayragı nerenin bunu izah edecek bir babayiğit ülkücü varmı...başka bir şey yazmama gerek yok

Cevapla

Ramazan

Bu ülkücüler kendi cebinin çıkarını düşünen ülkücüler olmuşlar. Fetö cüleri doldurmuşlar partiye yeterki benim koltuğum altımda olsun memleket isterse gitsin. Sevsinler böyle ülkücüleri. Bunların hiçbiri evet vermemiş.

Cevapla

Hasan

Etrafımda bir tane evet vereceğim diyen ülkücü görmedim. Sonucun 53 civari çıkacağını düşünüyordum ama demek ki o kadar bile destek gelmedi. Meral akseneri destekliyorlar zannediyorlar ki o gelince yuzde 40 oy alacaklar. Hdp ile ittifaka da hayir demiyorlar. Solcularla daha iyi anlasirim ama bir akp li ile asla diyor bu zevat. Kafirden nefret etmeyenler erdoğan dan ölesiye nefret ediyorlar. Çoğu rakıcı cuma dışında namazı olmayan tipler. Beklentiyi yüksek tutmamak gerek bu adamlar hakkında.

Cevapla

mlym

Habib Kartal'ın Yorumuna İmzamı Atıyorum.

Cevapla

habib kartal

iki bozkurt işareti yapıp bıyığını aşağı sarkıtan ve Türk eğitim sene girene bozkurt derseler olacağı o bugün Türkiyede kriptaların en fazla yerleştiği yer mhpdir.Bu seçim devlet bahçelinin büyük oranda satıldığı seçimdir.GERÇEK ÜLKÜCÜLER ZATEN ERDOĞANCIDIR VESSELAM!BAHÇELİ namazlı niyazlı kuranlı ülkücüler dönemini başlatmaldır.Ülkücü içmez haram yemez ülkcü fetöden yana olmaz .

Cevapla

HACI

Yalanmı?Özellikle bu referandumda Sayın Bahçeliyi yalnız bırakanlar ülkücümü?Tüm şer cephesiyle birlikte olanlar vatanseverlik edebiyatı yapmasın.

Cevapla

ARiF

alparsalan turkes in resmi altinda bozkurt isareti yapan mhp kadrolari bugun aksener ve avenesi sayesinde abdullah ocalan resmi altinda bozkurt isareti yapmayi hayir oyu vererek tercih etmislerdir.....yaziklar olsun sizin gibi milliyetciye ....pkk ile ayni safda milliyetcilik kahrolsun....

Cevapla

abdo

esasında mhp nin başına tuğrul türkeşin geçip partiyi toparlaması gereklidir

Cevapla

MHP istanbul

Türkeş akp den derhal istifa et Başbuğ'a kemikleri sızlıyor.

Cevapla

anti hain

ülkücülük iki türlü vardır..biri vatanını dinini satandır.. diğeri vatanına dinine sahip çıkan kahraman ülkücülerdir..rabbim akşenerin eteğinin altına sığınan mahlukları sen bu vatanda barındırma...amin amin amin..

Cevapla

nurğayse

BiismiSüphan Kusura bakmayın asıl azmaz sözü boşa söylenmemiş bunu Fatih Erbakan'da doğrulamıştı şimdide Tuğrul Türkeş tekitliyor. Rızaanlillah neyi niçin yaptığınıza bir bakında pişman olmayın 15 temmuzdan sonraki nöbetlerde bir elim Rabia işareti yaparken bir elimde Milligörüş ün işaretini yapıyordum yanımızda da ülkücü kardeşlerimiz vardı bununla iftihar duyuyordum. Şimdide 16 nisanda oyumu kullanırken. 15 Temmuzun aslanları hatrına batının boyunduruğu altında kalmamak için EVET dedim

Cevapla

Hasan Ali

Sanırsın doğma büyüme AKP'li.Geçmişini unutma Tuğrul..

Cevapla

haan han

ülkü ocakları korkak insanların bir araya geldiği beş para etmezlerin kendilerini savunduğu koruduğu yer olduğunu yıllarca söyledik.içip içip ya allah bismillah deyip allah c.c haram ettiği fiilleri işleyen bir kurum olmuştur.hele içine bir girin daha iyi anlarsınız.çok sahipsiz kaldı içlerinde elbette gerçek ülkesini seven ülkücüler var ama onlarıda yaramaz adamlar barındırmadılar.refarandumda asla evet oyuna çalışmadlar çalışıp görünüp.hayıra çalışan adamlar dolu.bayrağı islam sancağından nefret eden adamlar gördüm.sadece kendi menfaatlerini kullanmak için ülkü ocakları içinde dolu yaramaz

Cevapla

tuğrul

Ey gidi Başbuğ oğlu günümüzün Ülkücüleri artık türkücü. Bunlar Moiz Kohen milliyetçileri, Türk milliyetçileri değil sil baştan ele alınmalı bu gençlik

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?