Türkeş'ten sert açıklama: Ülkü Ocakları'nın düştüğü hal üzücü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in kurduğu ve gelişmesine özen gösterdiği Ülkü Ocakları’nın bugün içine düştüğü durumun üzüntü verici olduğunu söyledi.

17 Nisan 2017 Pazartesi 14:56
Türkeş'ten sert açıklama: Ülkü Ocakları'nın düştüğü hal üzücü

Referandum kampanyası sırasında eleştirdiği Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un 'davayı satmakla' suçladığı Tuğrul Türkeş yazılı açıklama yaptı.

Ülkücü hareketin, Türk insanının ülkesini tanıması ve sevmesi esaslı başlatıldığını, yarının büyük ve müreffeh Türkiye’si idealine ulaşmanın hedeflediğini belirten Tuğrul Türkeş, şöyle dedi:

"Merhum Türkeş’in işaret ettiği bu ülkü doğrultusunda çalışan ve çabalayana da ülkücü denir. Bu hedefi şaşıran, bu doğrultuda çabalamayan insanların, içinde veya başında bulunduğu kurum ve kuruluşların adı ne olursa olsun orası merhum Alparslan Türkeş’in kurduğu ülkü ocakları değildir. Nefsini ve şahsi çıkarlarını her şeyin üstünde tutarak, Türkeş ailesine saldıracak kadar gözü dönenlere de ülkücü demek mümkün değildir. Çıkar odaklı çeteleşerek, bir kişi ya da bir kuruluşun güvenlik görevlisi gibi hareket etmek bir Bozkurt’un yapacağı iş değil, olsa olsa çakalların ya da başka mahlukatın işi olsa gerektir. Güzel Türkçemiz ile söylemeye çalıştıkları herzeleri kuş ciklemesinde (yani 160 karakter’de) dahi beceremeyen; ne imlası, ne de sözcükleri ile Türkçeyi kullanamayanların ülkücülükten bahsetmeleri söz konusu bile değildir."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, 15 Temmuz darbe girişiminde sessiz çoğunlukların, darbeye karşı bedenlerini siper ettikleri yerde; bir yere saklanıp sonuca göre şekil almak üzere sabahı bekleyenlerden ülkücü olmayacağını ifade etti.

Türkeş, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Türkiye ve Türk Dünyası ile ilgili meselelere ilgisiz onların önceliği yapamayanların gereksiz gürültüleri beyhudedir. Kırım’ın işgalinde sessiz, Tayland’daki Uygur Türklerine ilgisiz, Kerkük Türklerinin paçavraya karşı (bayrak) kavgasında hareketsiz duranların; koruma ve güvenlik sağlama iddia ettikleri firmalar nezdinde karizmalarının çizildiğini düşünüp, salyalı ağızlarıyla bağırmaları yakışıksız davranıştan öteye bir şey değildir."

''ÇAKIR KEYF SAATLERİNDE ATILAN TWEETLERLE HİÇBİR ŞEY ELDE EDİLEMEYECEĞİN, EN İYİ BİLMESİ GEREKENLER ÜLKÜCÜ HAREKET OLMALI''

Ülkücünün, ’Türkiye’nin nerede olduğunu ve nereye doğru gittiğini bilen adam/adamlar demek’ olduğunu belirten Tuğrul Türkeş, sözlerine şöyle devam etti:

"İngilizin önerdiği Cumhurbaşkanı adayını arz edenlerin, Okyanus ötesinin talimatlarıyla koalisyonların kurulmasına engel olunduğu safhada, Türkiye kaosa sürüklenirken yanlış tarafta duranların, kişisel korumasını öncelikleyen şahsiyetlerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti yönetimi ve yöneticileri hakkında tek bir söz söyleme hakları bulunmamaktadır. Demokrasi ve hukuk içinde yarının büyük Türkiye’sini kurma gayretlerinde, sadece fren görevi görenlerin ne işe yaradıklarını artık görmeleri gerekir. Bir liderleri varsa onu dinlemeden hareket edenlerin veya (ihtimal vermemekle birlikte) liderlerinin talimatı ile yapıyorlar ise bu yaptıklarının yakışıksız olduğunu idrak etme zamanları gelmiş ve geçmektedir. Çakır keyf saatlerinde atılan tweetlerle hiçbir şey elde edilemeyeceğini en iyi bilmesi gerekenler Ülkücü Hareket olmalıdır. Ülke meselelerini iki adet çakaralmaz ile çözeceğini zanneden zavallıların Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin cesametini ve gücünü bilmedikleri veya azımsadıkları aşikardır. Kendilerine yapılan bir ağabey uyarısından ders almak yerine, havlamak bir Bozkurt’un yapacağı iş değildir. Liderim dedikleri şahsiyete eleştiriler yapıldığında aynı duyarlılığı göstermeyenlerin kendi nefisleri söz konusu olduğunda kurumları bu kadar hoyratça kullanmaları kabul edilemez."

Tuğrul Türkeş açıklamasının devamında, "Merhum Türkeş’e bağlı olduğunu iddia edenlerin, Türkeş’in fikirleri, dünya görüşü ve ideolojisi doğrultusunda kendi oğlunu bile yetiştiremediğini söylemeleri ve bu beyanları ile; kendilerinin sıfırlandığını idrak etmemeleri de zavallılıklarının ayrı bir göstergesidir. Son günlerde yapılan sorumsuz sözler ve açıklamalar nedeniyle yukarıda belirttiğim görüşlerimi 50 yıllık şanlı geçmişin her safhasında yer alan ülkücü camia ile, Türk milliyetçileri ile ve Türk milleti ile paylaşmayı uygun buldum" dedi.

Haber Tarihi: 17 Nisan 2017 Pazartesi 14:56

YORUM YAZ

 • tuğrultuğrul11 ay önce
  Ey gidi Başbuğ oğlu günümüzün Ülkücüleri artık türkücü. Bunlar Moiz Kohen milliyetçileri, Türk milliyetçileri değil sil baştan ele alınmalı bu gençlik
 • haan hanhaan han11 ay önce
  ülkü ocakları korkak insanların bir araya geldiği beş para etmezlerin kendilerini savunduğu koruduğu yer olduğunu yıllarca söyledik.içip içip yaallah bismillah deyip allah c.c haram ettiği fiilleri işleyen bir kurum olmuştur.hele içine bir girin daha iyi anlarsınız.çok sahipsiz kaldı içlerinde elbette gerçek ülkesini seven ülkücüler var ama onlarıda yaramaz adamlar barındırmadılar.refarandumda asla evet oyuna çalışmadlar çalışıp görünüp.hayıra çalışan adamlar dolu.bayrağı islam sancağından nefret eden adamlar gördüm.sadece kendi menfaatlerini kullanmak için ülkü ocakları içinde dolu yaramaz
 • Hasan AliHasan Ali11 ay önce
  Sanırsın doğma büyüme AKP'li.Geçmişini unutma Tuğrul..
 • nurğaysenurğayse11 ay önce
  BiismiSüphan Kusura bakmayın asıl azmaz sözü boşa söylenmemiş bunu Fatih Erbakan'da doğrulamıştı şimdide Tuğrul Türkeş tekitliyor. Rızaanlillah neyi niçin yaptığınıza bir bakında pişman olmayın 15 temmuzdan sonraki nöbetlerde bir elim Rabia işareti yaparken bir elimde Milligörüş ün işaretini yapıyordum yanımızda da ülkücü kardeşlerimiz vardı bununla iftihar duyuyordum. Şimdide 16 nisanda oyumu kullanırken. 15 Temmuzun aslanları hatrına batının boyunduruğu altında kalmamak için EVET dedim
 • anti hainanti hain11 ay önce
  ülkücülük iki türlü vardır..biri vatanını dinini satandır.. diğeri vatanına dinine sahip çıkan kahraman ülkücülerdir..rabbim akşenerin eteğinin altına sığınan mahlukları sen bu vatanda barındırma...amin amin amin..
 • MHP istanbulMHP istanbul11 ay önce
  Türkeş akp den derhal istifa et Başbuğ'a kemikleri sızlıyor.
 • abdoabdo11 ay önce
  esasında mhp nin başına tuğrul türkeşin geçip partiyi toparlaması gereklidir
 • ARiF ARiF 11 ay önce
  alparsalan turkes in resmi altinda bozkurt isareti yapan mhp kadrolari bugun aksener ve avenesi sayesinde abdullah ocalan resmi altinda bozkurt isareti yapmayi hayir oyu vererek tercih etmislerdir.....yaziklar olsun sizin gibi milliyetciye ....pkk ile ayni safda milliyetcilik kahrolsun....
 • HACIHACI11 ay önce
  Yalanmı?Özellikle bu referandumda Sayın Bahçeliyi yalnız bırakanlar ülkücümü?Tüm şer cephesiyle birlikte olanlar vatanseverlik edebiyatı yapmasın.
 • habib kartalhabib kartal11 ay önce
  iki bozkurt işareti yapıp bıyığını aşağı sarkıtan ve Türk eğitim sene girene bozkurt derseler olacağı o bugün Türkiyede kriptaların en fazla yerleştiği yer mhpdir.Bu seçim devlet bahçelinin büyük oranda satıldığı seçimdir.GERÇEK ÜLKÜCÜLER ZATEN ERDOĞANCIDIR VESSELAM!BAHÇELİ namazlı niyazlı kuranlı ülkücüler dönemini başlatmaldır.Ülkücü içmez haram yemez ülkcü fetöden yana olmaz .
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018