Türkeş'in konuşma yaptığı salona sinyal bozucu!

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Konya'da Tüyap ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen 'Konya 2017 Tarım Fuarı'nın açılış törenine katıldı. Tören alınana asker tarafından tedbir amaçlı sinyal bozucu cihaz (Jammer) getirilmesi dikkat çekti.

21 Mart 2017 Salı 15:42
Türkeş'in konuşma yaptığı salona sinyal bozucu!

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, ''Halk oylamasının ardından uygulanacak Cumhurbaşkanlığı sistemi, bizi 2023'e taşıyacak, istikrar ortamını yaratacaktır. Ülkemizi hak ettiği yere taşımak için gerekli olan değişiklikleri yapmayı sorun olarak görenler, Türkiye Cumhuriyeti'nin önünü açacak hamleleri yapmamanın sorumsuzluk olduğunu göz ardı etmektedirler'' dedi.

15 ülkeden 1180 marka, 400 firma ve firma temsilcisinin katıldığı fuarda konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, tarımın Türkiye için önemini anlattı. 16 Nisan'da yapılacak referanduma da değinen Türkeş, şunları söyledi:

''Son yıllarda ortada her türlü küresel kriz ve dış şoklara karşı daha dayanıklı bir Türkiye olduğunu kimse inkar edemez. 2008 küresel finans krizi ve 15 Temmuz gibi büyük şokların ardından bile Türkiye'nin büyümeye devam etmesi bu durumun en açık göstergesidir. Ancak daha uzun vadede bir strateji yürütmeden de, bu durumun kalıcı bir sisteme dönüşmesi mümkün değildir. Halk oylamasının ardından uygulanacak Cumhurbaşkanlığı sistemi bizi 2023'e taşıyacak, istikrar ortamını yaratacaktır. Ülkemizi hak ettiği yere taşımak için gerekli olan değişiklikleri yapmayı sorun olarak görenler, Türkiye Cumhuriyeti'nin önünü açacak hamleleri yapmamanın sorumsuzluk olduğunu göz ardı etmektedirler. Zira istikrar ortamının tahsis edilemediği ortamlarda, uzun vadeli hedeflerden ve kalkınma programlarından söz edilemez. Her ülkenin kalkınması için yatırım şarttır, yatırım için de siyasi tutarlılık ve adalet, su ve güneş gibidir. Bu iki temel ihtiyaç karşılanmadığı taktirde topraklarınız çorak kalır. Yeni yatırımlar yeşermez.''

Yapılacak anayasa değişikliğinin ülkemizde daha önce yaşanan siyasi çalkantıların bir daha yaşanmaması için yapılacağını ifade eden Türkeş, ''Mevcut sistemdeki yönetim karmaşası yaratan durumlar, dönem dönem siyasi krizleri ortaya çıkarmıştır. Bu krizler ise daha derin ekonomik ve sosyal kayıplara yol açmıştır. Milletimize 16 Nisan'da bunu değiştirmek için söz hakkı veriyoruz. Halkımızın da oyunu istikrar ve kalkınmaya 'Evet' şeklinde kullanacağına da inancımız tam'' dedi.

''BUNLAR TÜRK LALESİDİR, HOLLANDA GİBİ AŞIRMA DEĞİL''

Konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesi kesildi. Açılışın ardından da Türkeş, stantları tek tek gezip, sergilenen traktör ve tarım aletlerini inceledi. Türkeş'e, Çumra İlçesi'nde 300 dekarlık arazide lale üreten Beyhan Gürses, lale hediye etti. Lalelerin orijinal olup olmadığını soran ve orijinal olduğu cevabını alan Türkeş, '' Başka ülkelerin yaptığı gibi taklit ve çalma değil. Bunlar Türk lalesidir, Hollanda gibi aşırma değil''dedi.

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 15:42

YORUM YAZ

  • Sizin anketinize göre; "Biz Mhp lilerin %54 ü neden hayır diyor?"Sizin anketinize göre; "Biz Mhp lilerin %54 ü neden hayır diyor?"1 yıl önce
    O sinyal bozucular neden Türk askerine verilmiyor du? Mayınların patlamasınakurban olan şehitlerin hatti hesabı yok. Gerçi bu mayınları daçözüm sürecinde rahatlıkla döşediler. En ufak bir engelleme bile olmadı. 7 haziranda koltuk kaybedildikten sonra ise; mücadele başlattılar ama yinede bitmiyor hainler. Çünkü zamanında çok taviz verildi en az 12 milyon sempatizanları var. Bir de kürtçülerin içinde kürtleşen milyonlarca Türkmen var. Bunlarda Türkleştirilmiyor. Hal böyle olunca bunların hainlerle mücadelesi pkkanin deaşle sözde mücadelesine benzemektedir. Çünkü terörü sempatizanlarını Türkleştirmekle bitirirsiniz. Lakin bunlar kürtçeyi serbest bırakarak kürtlerde milliyetçiliği artırıyorlar. Kısacası yukarda ki sebepler yüzünden hayır diyorum. Bahse varım ki; Evet çıkar çıkmaz savaş son bulacak ve çözüm sürecine döneceğiz. Pkka da yeniden güçlenecek. Hdp liler ise serbest kalacak. Yahu ben çözüm süreci esnasında 81 yıla kadar yargılanan pkkalı hainlerin serbest kaldığını gördüm. Bebeği ve fakir belediye şöförünü sehit edenlerde serbest kaldı. Bu yüzden ben akp ye güvenmem. Çözüm sürecine kadar akp li idim. Hamdolsun uyandım. Atatürkçülük ve Türkçülük en doğru yoldur. Zira en doğru yol olmasaydı bu ideolojiler Amerikan oyuncağı fetö Turana ve Atatürke düşman olmazdı. Lakin fetö Turana da ve Atatürkede düşman.
  • ugurugur1 yıl önce
    Sen mhp'li olabilirsin ama fetö köpeğinin adamısınız. Devletine sahip çıkan, Devlet beyin yaptıkları işinize gelmedi tabi ki. Hadi şimdi git bir su iç aval aval bak seçime.
  • Yalnız KurtYalnız Kurt1 yıl önce
    Ulan Uğur haini! Siz hain köpekler fetöyle isbirliği yapıp, gerçek vatansever paşaları içeri attınız, halkı Atatürk düşmanı yaptınız. Lakin biz buna başta karşı çıktık fetöye hain dedik. Lakin bana dokunmayan yılan 1000 yaşasın diyerek işbirliğine devam ettiniz. Size dokununca ise hain olduklarını kabul ettiniz. Hal böyle olunca asıl fetöcü size derler! Benim gibi gerçek mhp liler Atatürkün yolundan giderek, tüm cemaatlere karşı çıkar. Zira dinde cemaat yoktur. Bunlar dini kullanarak para kazanıyor ve halkı cahil bırakıyor. Zaten fetönün dedelerini asanda bizdik sizin gibi işbirliği yapmadık!

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018