Türkeş: Bahçeli bir sabah kalkıp...

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, anayasa değişikliği referandumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

13 Şubat 2017 Pazartesi 09:04
Türkeş: Bahçeli bir sabah kalkıp...

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, anayasa değişikliği  referandumuyla ilgili, "Ele güvenen yarı yolda kalır. Her zaman olduğu gibi AK  Parti teşkilatları kendi sorumluluğunu alacak, kendi üstlendiği meseleyi bilecek,  iyi anlayacak, vatandaşa da iyi anlatacak. Neticeyi de Allah'ın izniyle alacağız.  Önce Allah'a sonra da kendimize güveneceğiz. Yani başkasına güvenmek yok."  değerlendirmesinde bulundu.

Anayasa değişikliği yapabilecek sayıda milletvekiline sahip olunmaması  nedeniyle cumhurbaşkanlığı sistemine ilişkin düzenlemenin ilk başta AK Parti'nin  gündeminde olmadığını belirten Türkeş, şöyle konuştu:

'BAHÇELİ BİR SABAH KALKIP...'

"Niye? Çünkü partimizin mevcut milletvekili sayısıyla bunun  olmayacağını biliyorduk. Öbür partilerin hepsi de 'hayır' diyor. Onların 'hayır'  dediği yerde biz bunu yapamayacağımızı biliyorduk. Ama saygıdeğer Bahçeli bir  sabah kalkıp, 'Hele bir getirin şu sizin şeyi de şu arada onu bir çıkartalım.  Sonra siz halka gidersiniz.' deyince… Bizim zaten istediğimiz buydu. Uygulamada  da sıkıntıları olan bir konu olduğu için bunları düzeltmek için bir fırsat  penceresi çıktı önümüze. Meclis'te iyi bir çalışma yaptık. Diğerleriyle ilgili  çok fazla şey söylemiyorum. Yani fikri olarak bunun karşısında alternatif yönetim  tarzı önerselerdi, bunu ciddiye alabilirdik ama engellemek, saat 2'de başlayan  Meclis'i akşam saat 8'de 10'da çalıştırmak, o yorgunluğun içinde stres yapmak,  ilkokul çocuğu yapsa yakıştıramayacağımız davranışlarla orada itişmek kakışmanın  dışında muhalefet bu sistemle ilgili veya farklı bir sistemle ilgili hiçbir şey  yapmadı. Bunu da iyi bilmemiz lazım. Buna 'hayır' diyorlar. Madem öyle 'evet'ini  söyle. 'Böyle devam etsin' diyorlar, iyi de böyle problemler var. Baba ile oğul  olsa bir seçilmiş başbakan ve bir seçilmiş cumhurbaşkanının olduğu bu mevcut  sistemde illa ki bir şey çıkar." ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi: 13 Şubat 2017 Pazartesi 09:04

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü