Türk vatandaşları o bina önünde toplanıyor!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'na iniş izni iptaline karşı Almanya'dan Hollanda'ya kara yoluyla gidecekti ancak Hollanda polisi Rotterdam'daki başkonsolosluk rezidansının yolunu trafiğe kapattı. Hollanda'daki Türk vatandaşları ise, Rotterdam Başkonsolosluğu Rezidansı önünde gösteri düzenliyor.

11 Mart 2017 Cumartesi 22:09

Hollanda'da, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın, Almanya'dan kara yoluyla Rotterdam kentine gideceğine ilişkin haberlerin ardından Türk Başkonsolosluğu Rezidansı önündeki yol trafiğe kapatıldı.

Hollanda polisi, Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğu Rezidansı önünde güvenlik önlemi alırken, Kaya'nın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izninin iptal edildiği Rotterdam'a kara yoluyla geçeceğine ilişkin açıklamalarından sonra rezidansın önündeki yolu, çift taraflı olarak trafiğe kapattı. Araçları alternatif yollara yönlendiren polis, yayaların geçişine de müsaade etmedi.

Hollanda'daki Türk vatandaşları bu duruma tepkilerini ortaya koymak için Rotterdam Başkonsolosluğu Rezidansı önünde gösteri düzenliyor.

Çavuşoğlu, bu akşam Rotterdam Başkonsolosluğu Rezidansı'nda Hollanda'daki Türk vatandaşlarıyla bir araya gelmeyi planlıyordu.

Hollanda Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamayla, Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izninin iptal edildiği belirtilmişti. AK Parti Rotterdam Seçim Koordine Merkezi de planlanan etkinliğin tamamen iptal edildiğini açıklamıştı.

Binlerce Türk vatandaşı Şuanda Holklanda'da elinde Türk bayrakları ile Sokaklara çıktı. Vatandaşlar Hollanda'daki Türk konsolosluğu önünde toplanıyor. 

'Burası benim ülkemin binası, Almanya'ya dönmüyorum!'

BAKAN KAYA'NIN ARACI DURDURULDU

Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın aracının Hollanda girişinde durdurulduğunu ve kendisinin de Bakan Kaya'nın yanına gitmesine müsaade edilmediğini söyledi

Bakan Kaya'nın konvoyu Hollanda'da durduruldu! İşte ilk görüntüler...

Haber Tarihi: 11 Mart 2017 Cumartesi 22:09

YORUM YAZ

 • R KasR Kas1 yıl önce
  Baslarina yikin orayi.
 • safaynsafayn1 yıl önce
  Avrupadaki tüm vatandaşlarımız hollandaya doğru yürüse de holandanın nüfusu bir kaç kat artsın. Haydi akıncılar ama kesinlikle bir gram şiddet yok medeniyet neymiş nasıl bir şeymiş, medeniyeti öğrensin yamyamlar.
 • NurNur1 yıl önce
  YAA ARKADASLAR BASKA BIRSEY BILIYORMUSUNUZ BIRAZ ORDA NEDEN KIMI PROTESTDO EDIYORSUNUZ ONU SOYLEYIN BIRAZ OGRENIN ARTIK EYLEM YAPMAYI
 • nuri yilmaznuri yilmaz1 yıl önce
  onbes temmuzda elde edemediklerini simdi antidemokratik yollarla elde etmeye calisiyorlar,tabii ekmeklerine artik yag süren yok artik aksine yaptiklari zulümleri dile getiren bir Türkiye var karsilarinda.Saygilar.
 • Abdullah Haşimi Abdullah Haşimi 1 yıl önce
  Milletimiz, gavur avrupanın ne olduğunu idrak etmeye başladı. Şanlı tarihimize dönüyoruz, İslamın sancaktarlığı vazifesi bizi bekliyor.
 • tacetintacetin1 yıl önce
  Reisi seviyorum amakararımyüzde yetmiş oranında hayır olacaktı ama artık bana kimse hayır dedirtemez almanya nın hollanda nın yanında olamam reisin yanındayım
 • Emin KoçEmin Koç1 yıl önce
  Almanyada sokağa çikan yok uydurmayin.
 • KenanKenan1 yıl önce
  Artık gerçekleri görme vakti geldi havrupanın almış olduğu bu skandal kararlar bile bize EVET demek için yeterli havrupaya inat EVET EVET EVET
 • 195619561 yıl önce
  Ey hayircilar bu siyonist ab sizlerden cesaret alıyorlar aklımızı başımıza alalım fikriniz ne olursa olsun beraberligimizi bozmiyalim
 • AlperenAlperen1 yıl önce
  Ben AKP li değilim oyum kesinlikle Hayır olacaktı ama bu saat'den sonra Evet vereceğim Devlet beyi şimdi anladım iyiki varsın Baba
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018