Türk milleti Erdoğan’ın arkasında

Cumhurbaşkanı’nın ABD-YPG ilişkisi konusunda sergilediği tavra destek veren MHP lideri Bahçeli, “Erdoğan yalnız değildir. Türk milleti arkasındadır. Türkiye mecbur kalırsa kendi başının çaresine bakacak güçtedir” dedi.

17 Mayıs 2017 Çarşamba 06:38
Türk milleti Erdoğan’ın arkasında

Partisinin grup toplantısında   konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Kuşak ve yol zirvesi” forumuna katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretine tam destek verdi.

“Görüşmenin nokta mesabesinde olacağını Erdoğan söylemiştir” diyen Bahçeli, şunları ifade etti: “Buradan güçlü bir şekilde diyorum ki, Sayın Cumhurbaşkanının ardından Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin kudreti vardır. Makamı ve mevki ne olursa olsun kimse gaflete düşüp Türkiye’yi aciz görmemeli, küçümseme yanlışına düşmemelidir. Cumhurbaşkanımız arkasına milletimizin duasını alarak muhataplarının karşısına çıkacak. Cumhurbaşkanı ABD’ye gitmekle isabetli bir karar aldı. Şimdi sırada belgeleriyle YPG-PYD bağlantılarını anlatmak kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yalnız olmadığını bu kürsüden bir kez daha söylüyorum.”

ABD İÇİN ALTERNATİF KALMADI

“Eğer ABD ile ittifak PYD/YPG/PKK yüzünden kopma noktasına gelirse, başımızın çaresine bakmaktan doğal bir yol olmayacaktır” diyen MHP Lideri, “80 milyon tek yürek mücadele etmekten yorulmayacağız. ABD’nin önünde artık iki yol vardır. Ya PKK ile ilişkilerini güçlendirecek ya da bundan dönüp Türkiye ile el sıkışacaktır. Ya düşmanlık ya dostluk, ABD için başka alternatif kalmamıştır” ifadelerini kullandı.

Rakka operasyonu için canilerden medet ummanın, güney sınırları boyunca PYD-YPG ve PKK’ya koridor açmaya kalkışmayı “facia, cinayet, Türkiye’yi hiçe saymak” olarak niteleyen Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu: “Buna da asla izin verilmemelidir. Hele hele katile silah sunmak insanlık değerlerini öğütmek, dahası ayaklar altına almak demektir. ABD’nin yanlıştan döneceğini ümit ediyorum. Türkiye’nin, Afrin’den sık sık yapılan taciz atışlarına son vermesi, planlanan terör koridorunu harabeye çevirmek için ne gerekiyorsa yapması artık hakkıdır.”

CHP-HDP NİKAHI TESCİLLENİYOR

“İçeride FETÖ ve PKK, dışarıda PYD-YPG ve IŞİD bekamızı yarmak ve yok etmek için faaliyetlerine hız vermişlerdir” diyen Bahçeli, CHP ve HDP’ye yüklendi: “Bunun bir ucundan tutmak için CHP telaşla devreye girmiştir. 16 Nisan halk oylamasından çok önceleri CHP ile HDP arasında başlayan yakınlaşmanın, 2019 rezervi ve yeni anayasa hazırlığı kılıfıyla taçlandırma ve siyasi nikahla tescilleme niyeti artık meydandadır.”

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 17 Mayıs 2017 Çarşamba 06:38

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü