Türk milleti diktatörün seçilmesine izin vermez!

MHP Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Yüzde 50’nin üzerinde oyla bir diktatörün seçilmesine Türk milleti müsaade etmez" dedi.

05 Mart 2017 Pazar 14:59
Türk milleti diktatörün seçilmesine izin vermez!

MHP Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan Haberturk Gazetesine verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FETÖ VE HDP DESTEKLİ BİR CHP-MHP HÜKÜMETİ KURULSAYDI BUGÜN TÜRKİYE NEREDE OLURDU?

"Cumhurbaşkanlığı modeli MHP’yi yutabilir” yorumunu değerlendiren Adan,"MHP’ye karşı lobilerin, özellikle dışarıyla irtibatlı kesimlerin kasıtlı olarak yürüttükleri bir gündem var. MHP elbette tartışılmalı ama doğru tartışılmalı. Devlet Bahçeli’nin öngörüleri tarih önünde haklılık kazandı. “Çözüm süreci bir yıkım sürecidir” dediğimizde bizi sanık sandalyesine oturttular. “Hendekler kazılıyor, yarın öbür gün bela olur” dediğimizde üzerimize saldırdılar. “Akiller bir safsatadır” dediğimizde bizi demokrasi düşmanı gösterdiler. MHP’nin o günkü öngörüleri doğru çıktı. Devlet bugün Milliyetçi Hareket Partisi’nin ortaya koyduğu değerlere sıkı sıkıya bağlanarak atlatıyor bu meseleyi. Bu, MHP’nin öngörülerinin gücünü ortaya koyuyor. 7 Haziran’dan sonra FETÖ, CHP’yi de etkileyerek HDP destekli bir MHP-CHP koalisyonu kurulması önerisi getirdi. Biz “HDP’nin olduğu, FETÖ’nün tanzim ettiği yerde olmayız” diyerek bunu reddettik. Peki soruyorum şimdi, FETÖ ve HDP destekli bir CHP-MHP hükümeti olsaydı bugün Türkiye nerede olurdu? MHP’yi menfaatçilikle ilişkilendirmek isteyenlere verilecek en büyük cevap budur." ifadelerini kullandı.

OTORİTER BİR İNSANIN YÜZDE 50'NİN ÜZERİNDE OY ALMASI MÜMKÜN DEĞİL

"Otoriter bir insanın yüzde 50’nin üzerinde oy alması mümkün değildir" diyen MHP'li Celal Adan şunları söyledi;

"Cumhurbaşkanı’nın yüzde 50’nin üzerinde oy alması lazım. Otoriter bir insanın yüzde 50’nin üzerinde oy alması mümkün değildir. Toplumun her kesimininden; Diyarbakır’dan da Edirne’den de Trabzon’dan da oy almak mecburiyetindedir. Yüzde 50’nin üzerinde oyla bir diktatörün seçilmesine Türk milleti müsaade etmez. Türk milleti güçlüdür. TRT işgal edilip darbe bildirisi okunurken herkesin demokrasiye sahip çıktığına şahit olduk. Türkiye’nin sosyolojisinin darbeleri durduracak güçte olduğunu gördük. Dolayısıyla Türkiye’ye güvenmeliyiz. Seçmene güvenmeliyiz. Türkiye’de en büyük tehlike, Türk milletine güvenmemekten kaynaklanır. Halka gitmekten korkmamak gerekir. Halkın vereceği karara saygı duymak gerekir. Türk milletinin bir otoriter seçeceğini düşünmek yersizdir."

Haber Tarihi: 05 Mart 2017 Pazar 14:59

YORUM YAZ

 • Avini Avini 1 yıl önce
  Yav git işine bu EVET Seni aşar/ Ne diktatörlükten bahsediyorsun /artık göbeğini kaşıyan bir Cumhurbaşkanı yok/ bunu kalın kafanıza sokun
 • eses41eses411 yıl önce
  tabiğikivermez bunun için dibine kadar HAYIR
 • V.DeğerV.Değer1 yıl önce
  SizÜLKÜCÜLÜĞÜNÜ KAYBETİŞ.ZAVALLILARKONUMUNDASINIZ.TARİHE KARA LEKE OLARAK GEÇECEKSİNİZ.
 • Yusuf canYusuf can1 yıl önce
  Su anda parti genel başkanının karşısında esas duruşta olanlar,m.vekili adayı olmak için güvercin taklalar atanlar,m.vekili seçildikten sonra ya bakanlık yada tekrar m.vekili seçilmek için yıkama yağlama yapanlar.il veya ilce teskilatlarinca istenen ama aday dahil genel merkezce yapılmayıp aday gösterilenler kuzu kuzu oy verenler halkın %50 sinden çok oy alıp c.başkanı olana diktatörlük diyorlar hadiyin oradan

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü