THY - TR Çıkışlı DAB

Türk kahvesi Avrupa ve ABD mutfağında

Türk kahvesine dünyanın her ülkesinden talep yağıyor. Taleplerde Avrupa ülkeleri ve ABD başı çekiyor.

13 Ekim 2017 Cuma 08:55
Türk kahvesi Avrupa ve ABD mutfağında

BUĞRA KARDAN  -  Lokum ile ve su ile tüketilen bol köpüklü Türk kahvesinin namı dünyaya yayıldı. Öyle ki pek çok ülkeden kahve sektörüne ürün ihracatını arttırma, kafe açma daveti geliyor. Sektör temsilcilerinden Osmanlı Kahvecisi Yönetim Kurulu Başkanı Boğaçhan Göksu, Yeni Akit’e verdiği mülakatta Türk kahvesinin ününün hudutları aştığını belirtti. Avrupa’dan yatırım önerilerinin geldiğini anlatan Göksu, “Örneğin biz ürünlerimiz ile Hollanda’da ve Almanya’da ilgi görüyoruz. Buralardan talep alıyoruz.” dedi.

Göksu, şunları da ifade etti:

“Kahvemize rağbet artıyor. Avrupa ülkeleri bir yana biz ürünlerimiz ile ABD şehirlerinde de ilgi görüyoruz. Bundan 6 ay evvel kahvemiz ABD’de tadıldı ve sevildi. Belli başlı eyaletlerde ve şehirlerde kahvemiz tanıtıldı, görüşmeler yapıldı. Bunlara Chicago örnek verilebilir. Biz de bu ilgiyi görerek ilk olarak Avrupa’ya açılmayı planlıyoruz. Tabii Dubai’nin de ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile ilgilendiğini dillendirmeliyim.”

Göksu, şu an KKTC’de ürünlerinin ve hizmetlerinin takdir gördüğünü vurguladı.

Osmanlı Kahvecisi hedef büyütüyor. Şu an 180 olan şube adedinin 2018’de 200’ü bulacağı bildiriliyor. Ayrıca geliri arttırıcı adımlar atıldığına işaret ediliyor. Bu anlamda gereken adımlar da atılıyor.

Boğaçhan Göksu, bu konuda “İlk olarak Türkiye markası, ardından dünya markası olmak gayemiz. Bu da ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile olacak.” açıklamalarında bulundu.

Haber Tarihi: 13 Ekim 2017 Cuma 08:55

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    23 Eylül 2018