"Türk halkını sevindiren bizi de sevindirir, onları üzen bizi de üzer"

Suriyeli muhalifler, Türkiye'de 16 Nisan'da yapılan referandumla ilgili açıklama yaptı.

19 Nisan 2017 Çarşamba 00:04
"Türk halkını sevindiren bizi de sevindirir, onları üzen bizi de üzer"

Tahriru'ş-Şam siyasi sözcülerinden Zeyd El-Attar Türkiye'de yapılan referanduma ilişkin açıklama yayınladı.

Açıklamada "Müslüman Türk halkını sevindiren, bizi de sevindirir; onları üzen ve onlara eza veren şeyler, bizi de üzer, bize de eza verir." denildi.

Sosyal medyada çevirisi sunulan açıklamanın tam metni şu şekilde:

"Kuşkusuz batı sistemlerinin kayıtlarından özgürleşmenin sürdürülmesi ve önderlik ve bağımsızlık sahasına geçilmesi, tüm projelerin başarılı olmasının temeli ve doğru yola yönelimdir. Kararlarımızda bağımsız olmadığımız ve kendimize, gücümüze ve mirasçısı olduğumuz ve sorumluluğunu taşıdığımız köklü tarihimize güvenmediğimiz sürece ümmetimizin işleri düzelmeyecektir.

Müslüman Türk halkını sevindiren, bizi de sevindirir; onları üzen ve onlara eza veren şeyler, bizi de üzer, bize de eza verir. Türk halkına karşı boynumuzda bir borç bulunmaktadır. Devrimlerinde Suriye halkının yanında durmaları, iki halk arasındaki İslam bağının hala köklü olduğunun en güzel delilidir.

‘Ehli-Sünnet' olarak temsil edilen derin İslami bağlara yönelinmesi, tüm bölgeyi kavuran hile ve entrikaları yıkacak olan kaledir. Bu, İzzet ve şeref gemilerinin konakladıkları bir denizdir.

Bizler, Türkiye'nin Müslüman halkların meselelerini desteklemeye ve yanlarında durmaya sevk edecek olan sınırlamalardan kurtulmasına ve İslam dünyasına serbestçe yönelmesine yardımcı olacak; iradesinin ve beldelerinin istikrarına katkı sağlayacak her olayı ve değişimi güzel karşılıyoruz."

Haber Tarihi: 19 Nisan 2017 Çarşamba 00:04

YORUM YAZ

  • hakanozmenhakanozmen11 ay önce
    dostum zeyd eger ehli sünnet olan çalmayan TÜRKÜN yanındaysan sorun yok eger ehli sünnet olan calan birinin yanındaysan işte o zaman büyük sorun var demektir onun için TÜRKÜN kendi meselesine karışma seni senin gibilerini dağlara gömeriz
  • xxxx11 ay önce
    Hakanozmen oturduğum yerden boş boş konuşma. Sen dön önce ayna da kendine bak. Günahlarını, hatalarını, yaptıklarını ve yapmadıklarını düşün. Milleti eleştirmeyi de bırak. Git Yüce ALLAH a iyi bir kul olmaya çalış. Senin görevin ALLAH a kulluk etmek, insanları rencide etmek değil
  •  Abdulkadir Abdulkadir11 ay önce
    Milleti her seçimde bölen sensin reis seçimden sonrada hepinizi kucaklıyorum palavrası .Senin tabirinle dünyada nüfusunun%48,59 u terörist ve vatan haini olan tek ülke TürkiyeAyrıca referandum ile ilgili çarpıcı bir şey Sivasta İstanbul daki yapılan köprüyü anlattın bu köprüyü kullanmayan hatta hiç görmeyen Sivas %75 Evet dedi İstanbul Hayır dedi.hayır diyenlere vatan haini dedin ama sana oy verenlerin Halide bu.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018